ثروت ترامپ به سه میلیارد دلار رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به گزارش بلومبرگ براساس اظهارنامه‌های مالیاتی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، ماه می 2019 اعلام کرد، مجموع ثروت او در سال میلادی گذشته به سه میلیارد دلار رسید.

افزایش ثروت ترامپ پس از آن رخ داد که ارزش قراردادهایی که شرکت‌ ساختمان‌سازی متعلق به او به دست آورد، مقدار قابل توجهی افزایش یافت.

ثروت دونالد ترامپ در حالی که رو به افزایش گذاشت که شرکت‌هایش در دو سال گذشته دوران موفقیت‌آمیزی را تجربه نکردند. یکی از این ناکامی‌ها لغو قرارداد ساخت دو هتل زنجیره‌ای و کاهش فعالیت‌های تفریحگاه «مار ای لاگو» در ایالت فلوریدا بود، ولی حالا با رسیدن ارزش دارایی‌های رئیس‌جمهوری آمریکا به مرز سه میلیارد دلار، با ثروت او در سال 2016 برابر شد.

بلومبرگ تاکید کرد گزارش‌های مالیاتی و اوضاع دارایی‌های ترامپ نشان می‌دهد که او به مقدار زیادی به دوست خود ستیون روث برای انجام فعالیت‌های تجاری‌اش تکیه کرده است. روث صاحب و موسس شرکت سرمایه‌گذاری مسکن «فورنیدو ریالتی تراست» است.

یک چهارم دارایی ترامپ در دو سهم او خلاصه می‌شود که او در دو ساختمان بزرگ متعلق به شرکت فورنیدو دارد. ساختمان اول، برج «1290 اوینیو آو ذ آمریکاز» و ساختمان دوم مجتمع دفاتر اداری «555 کالیفورنیا» است.

سهم ترامپ در این دو ساختمان در سال گذشته 33 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت و به 765 میلیون دلار رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید