پوتین: روابط روسیه با آمریکا بدتر و بدتر می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در مصاحبه‌ای که روز پنجشنبه 13 ژوئن منتشر شد، گفت، روابط میان مسکو و واشنگتن بدتر و بدتر می‌شود.

پوتین افزود: «دولت فعلی آمریکا ده‌ها نوع تحریم علیه روسیه اعمال کرده است».

پوتین که در آستانه نشست گروه G20 در ماه جاری سخن می‌گفت، ضمن یک ارزیابی بدبینانه از روابط کشورش با آمریکا گفت، شاید در حاشیه کنفرانس کشورهای گروه 5 در ژاپن با همتای آمریکایی خود دونالد ترامپ ملاقات کند.

روابط روسیه و آمریکا بر سر مسئله سوریه و اوکراین و آنچه که آمریکا دخالت روسیه در امور داخلی آمریکا دانسته، تیره شده است.

پوتین در یک مصاحبه که تلویزیون «میر» آن را پخش کرد، گفت روابط مسکو با واشینگتن بدتر و بدتر می‌شود.

پوتین گفت، دولت کنونی آمریکا طی چند سال گذشته ده‌ها قطعنامه در تحریم روسیه تصویب کرده است.

رئیس جمهوری روسیه روابط تیره و دشوار کشورش با واشنگتن را با روابط بسیار گرم و صمیمی با چین که آن را یک دوستی استراتژیک برشمرد، مقایسه کرد. دوستی چین و روسیه برخی از سیاستمداران ایالات متحده آمریکا را به شدت نگران کرده است.

از سوی دیگر دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا روز گذشته در مصاحبه با روزنامه‌نگاران گفت، در حاشیه کنفرانس کشورهای عضو گروه 20 با ولادیمیر پوتین دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

آخرین اقدامی که ترامپ علیه روسیه اتخاذ کرد، قرار دادن شرکت گاز طبیعی روسیه «نورد ستریم» در لیست تحریم‌ها و تصمیم وی برای ارسال 1000 سرباز آمریکایی به هلند است که باعث خشم روسیه شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید