جانشین وزیر دفاع سعودی: با شدت و قاطعیت با جنایت‌های حوثی‌ها مقابله خواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده خالد بن سلمان، جانشین وزیر دفاع سعودی، شامگاه چهارشنبه11 ژوئن 2019 ضمن تاکید بر اینکه «شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به اقدامات جنایتکارانه غیر قانونی و غیر اخلاقی خود ادامه می‌دهند، افزود: «هدف قرار دادن فرودگاه ابها نوعی تعدى به شمار می‌رود که شدت تنش‌‌‌زایی از سوی ایران را نشان می‌دهد».

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» شاهزاده خالد بن سلمان تاکید کرد، سعودی هر طرفی را که بخواهد به امنیت و منافع ملی‌اش ضربه بزند، مجازات خواهد کرد.

او همچنین افزود: «با شدت و قاطعیت با جنایت‌های شبه‌نظامیان حوثی مقابله خواهیم کرد».

شاهزاده خالد بن سلمان در ادامه گفت: «جامعه بین‌المللی باید به مسئولیت‌های خود برای متوقف کردن اقدامات خطرناک عمل کند».

او همچنین افزود: «رژیم ایران 40 سال است که (ثبات و امنیت) منطقه ما را بر هم زده است.. رژیم ایران بانی مرگ بیشماری در فضایی که خود بوجود آورد است و از تروریست‌ها حمایت می‌کند».

خالد بن سلمان در توئیتی در شبکه اجتماعی «توئیتر» نوشت: «شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران با هدف قرار دادن فرودگاه بین‌المللی «ابها» و مجروح کردن غیرنظامیان بیگناه با تابعیت‌های مختلف، به اقدامات جنایتکارانه غیرقانونی و غیراخلاقی هماهنگ با رفتار حامیان خود ادامه می‌دهند»، «از خداوند برای مجروحان این حادثه، آرزوی شفای عاجل دارم».

او همچنین افزود: «با جنایت‌های شبه‌نظامیان حوثی با قاطعیت تمام و عزمی شکست‌ناپذیر مقابله خواهیم کرد.. حمله امروز آنها در هدف قرار دادن فرودگاهی غیرنظامی، اقدامی جنایتکارانه است که اوج تنش‌‌‌زایی ایران برای ضربه زدن به امنیت و ثبات منطقه را برای جهانیان آشکار می‌کند.

او در صفحه توئیتر همچنین نوشت: «ابزار بازدارنده قاطعی برای مقابله با این شبه‌نظامیان تروریست به‌کار خواهد رفت و تاکید می‌کنم که ما در راستای حفظ امنیت و ثبات منطقه، ضمن تعهد به تمامی قوانین بین‌المللی و قواعد عرفی آن با هر طرفی که در صدد ضربه زدن به امنیت و منافعمان باشد، مقابله خواهیم کرد».

جانشین وزیر دفاع سعودی در پایان نوشت: «رژیم ایران 40 سال است که منطقه ما را بر هم زده است.. رژیم ایران بانی مرگ و آشوب، حامی تروریسم و تامین‌کننده مالی تروریست‌ها است.. جامعه بین‌المللی و تمامی کشورهای حامی امنیت و صلح بین‌المللی باید به مسئولیت‌های خود برای متوقف کردن این اقدامات خطرناک که می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری در پی داشته باشد، عمل کنند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید