ترامپ: کسب اطلاعات از بیگانگان برای بدنام کردن رقبای سیاسی اشتباه نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، شامگاه چهارشنبه 12 ژوئن 2019 در مصاحبه‌ای با کانال تلویزیونی «ای.بی سی نیوز» گفت، دریافت اطلاعات بد و زیان‌بخش برای حیثیت یک مخالف سیاسی آمریکایی، اگر یک دولت خارجی آن اطلاعات را ارایه دهد، اشتباه نیست.

دونالد ترامپ به فعالیت‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آینده اشاره دارد که خود را رسما نامزد شرکت در آن کرده است.

در پاسخ به این سوال که آیا او اطلاعات را دریافت یا به FBI ارایه می‌کند، ترامپ گفت: «من فکر می‌کنم در هر دو حالت کار درستی است. فکر می‌کنم ممکن آدام گوش بدهد، این کار اشتباهی نیست».

کمیته مجلس سنای آمریکا روز چهارشنبه فرزند بزرگ دونالد ترامپ را در باره جلسه‌ای که در ماه ژوئن 2016 در برج ترامپ در نیویورک با یک وکیل روس برگزار شده بود، مورد بازجویی قرار داد.در آن جلسه یک وکیل روس گفته بود، اطلاعاتی در دست دارد که اگر به رسانه‌های آمریکایی بدهد به شهرت هیلاری کلینتون، کاندیدای حزب دمکرات که در انتخابات ریاست جمهوری گذشته رقیب دونالد ترامپ بود، لطمه خواهد زد.

روبرت مولر کارشناس و محقق آمریکایی در این باره تحقیق کرد اما هیچ سندی دال بر همکاری روسیه با ترامپ برای به منظور تحقق پیروزی‌اش در انتخابات نیافت که در نتیجه دونالد ترامپ را در گزارش خود تبرئه کرد.

ترامپ در این مصاحبه همچنین گفت که با کریستوفر ری، مدیر دفتر تحقیقات فدرال، اختلاف نظر دارد.

رای، ماه گذشته گفته بود برای انتخابات آینده هر گونه تماس مشکوک از سوی دولت‌های بیگانه را به اطلاع کنگره خواهد رساند.

ترامپ افزود: «این دخالت نیست، این اطلاعاتی است که آنها دارند، فکر می‌کنم من آن را بپذیرم».

ترامپ افزود: «من اطلاعات را دریافت می‌کنم اما اگر در جایی اشتباهی دیدم و احساس کردم چیزی نادرست است آنگاه سراغ FBI خواهم رفت».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید