حاکم دبی برای ارتقاء «کیفیت زندگی» مردمش چه استراتژی‌ در پیش گرفت؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای وزیران امارات متحده عربی در جلسه‌ای که با حضور شیخ محمد بن راشد آل‌مکتوم، حاکم دبی و جانشین رئیس هیات وزیران امارات برگزار شد، استراتژی ارتقاء کیفیت زندگی تا سال 2031 را در دستور کار قرار داد.

شیخ محمد بن راشد در صفحه توئیترش درباره این استراتژی‌ توضیح داد: « استراتژی ارتقاء کیفیت زندگی تا سال 2031 را در امارات در پیش گرفتیم و در چارچوب این استراتژی 90 پروژه در زمینه سلامت جسمی، سلامت روانی، سلام دیجیتال نسل‌ها، تقویت روابط خانوادگی، و تقویت جاذبیت‌های زندگی در شهرهای مختلف کشور را در دست داریم.»

جانشین رئیس هیات وزیران امارات تاکید کرد که «یک قانون فدرال درباره سلامت تولیدات اصلاح شده از نظر ژنتیک، با هدف حمایت انسان از آثار جانبی این محصولات» از سوی شورای وزیران امارات تصویب شده است.

Advertisement

به گفته شیخ محمد بن راشد، شورای وزیران امارات همچنین «لایحه قانون مسئولیت‌های پزشکی که معیارهای اشتباهات پزشکی و سازوکار تقدیم و بررسی شکایت‌های در حوزه پزشکی در امارات» را تصویب کرد.

براساس شاخص‌های جهانی امکان سفر بدون ویزا به کشورهای مختلف یکی از مهم‌ترین شاخص‌های کیفیت زندگی به شمار می‌رود و شهروندان امارات متحده عربی از این نظر در صدر فهرست کشورها قرار دارند. دارندگان گذرنامه اماراتی در حال حاضر می‌توانند به 171 کشور دنیا آزادانه مسافرت کنند و تنها 3 کشور دیگر باقی مانده‌اند تا اماراتی‌ها بتوانند آزادانه به تمام کشورهای جهان سفر کنند. آنها در حال حاضر برای سفر به 116 کشور نیازی به ویزا ندارد و برای 55 کشور دیگر نیز تنها باید در اینترنت درخواست ویزا کرده و یا در مبادی ورودی این کشورها ویزا دریافت کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید