نماینده سعودی در سازمان ملل: هدف ایران از حمله به 4 کشتی ارسال پیامى مشخص بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالله بن یحیی المعلمی، نماینده دائم سعودی در سازمان ملل متحد شامگاه جمعه 7 ژوئن ضمن تاکید بر عدم تمایل تهران به جنگ ، گفت هدف ایران از حمله به 4 کشتی نفتی در مقابل سواحل امارات، ارسال پیامی مشخص بود».

عبدالله بن یحیی المعلمی، نماینده دائم سعودی در سازمان ملل جمعه در گفتگو با شبکه خبری «الحدث» تاکید کرد ریاض « بر این باور است که ایران در حمله به کشتی‌های نفتی در آب‌های امارات دست داشته است».

او افزود:« بعید نمیدانم که واشینگتن دلایلی درباره طرفی که در حمله به کشتی‌ها دست داشته، در دست دارد».

المعلمی همچنین افزود:« ایران با این حمله خواست پیامی مشخص بفرستد اما تمایلی به جنگ ندارد».پ

نماینده دائم سعودی در سازمان ملل تاکید کرد که گزارش ارائه شده به سازمان ملل درباره این حادثه « فنی بوده و به ابعاد سیاسی نپرداخته است».

المعلمی پنجشنبه تاکید کرده بود که «دلایلی کافی وجود دارد برای اثبات اینکه حملات هماهنگ شدهای که 4 نفتکش را در صبح روز 12 ماه مه 2019 در مقابل بندر الفجیره هدف قرار داده‌اند در راستای روش رفتاری همیشگی رژیم ایران بوده که از تروریسم، خرابکاری و ایجاد آشوب در اماکن بسیاری حمایت می‌کند».

المعلمی در کنفرانس خبری مشترکی با نمایندگان 3 کشور سعودی، امارات و نروژ در سازمان ملل متحد که شامگاه پنجشنبه و پس از ارائه نتایج اولیه تحقیقات درباره حملات هماهنگی شدهای که 4 نفتکش را در مقابل بندر الفجیره هدف قرار داده‌اند، منعقد شده بود، گفت:«مسئولیت (حادثه الفجیره) بر عهده ایران است».

المعلمی، نماینده دائم پادشاهی عربی سعودی در سازمان ملل، خواستار رسیدگی شورای امنیت به این وضعیت شد تا به طرف‌هایی که در این حملات نقش داشته‌اند نشان دهد که جامعه بین‌المللی در قبال این گونه رفتار دست بسته نخواهد ماند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید