آمریکا: با اعزام نیروهایمان به خلیج، ایران در محاسبات خود تجدید نظر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات نظامی آمریکا می‌گویند اعزام نیروهای نظامی واشینگتن به منطقه خلیج باعث شد تا ایران از موضعش عقب‌نشینی کرده و در محاسبات خود تجدید نظر کرد کند.

ژنرال فرانک مکنزی، فرمانده «سنتکام» فرماندهی مرکزی آمریکا، روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگاران گفت، اعزام نیروهی آمریکا به منطقه خلیج فارس باعث شد که ایران از مواضع خود عقب نشینی کند اما او در عین حال تاکید کرد، هنوز زود است که نتیجه‌گیری کنیم تهران از طرح‌های هجومی خود علیه منافع آمریکا دست کشیده است.

او گفت، بعید نمی‌داند که ایالات متحده نیروهای دیگری را برای تقویت نیروهایش به منطقه خلیج اعزام کند.

او افزود، ما در حال ارزیابی موضع ایران هستیم.

مکنزی گفت، او درخواست اعزام نیروی بیشتری برای تقویت توان دفاعی آمریکا در منطقه از دستور کار خارج نکرده است.

این ژنرال آمریکایی، یادآوری کرد که ایران و گروه‌های نیابتی‌اش به یک «جدی و فوری» تبدیل شده بود، و این باعث شد که ایالات متحد در 5 ماه مه برای اعزام یک ناو هواپیمابر و چهار بمب‌افکن استراتژیک به خلیج سریع تصمیم بگیرد.

مقامات آمریکا از جمله جان بولتون، مشاور امنیت ملی و پمپیو وزیر خارجه این کشور بارها تاکید کردند که واشینگتن در واکنش به تهدیدهای نگران کننده ایران ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و چند بمب‌افکن بی-‌52 را به خلیج اعزام کرده است.

آمریکا پیشتر اعلام کرد، اطلاعاتی در دست دارد که نشان می‌دهد، نیروهای وابسته به رژیم ایران تصمیم داشتند که به سربازان آمریکا و برخی متحدان واشینگتن حمله کنند اما با اعزام نیروهای آمریکا این نقشه منتفی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید