شورای امنیت فرستادن ناظران مسلح به بندر الحدیده را بررسی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار العربیه در نیویورک روز جمعه 7 ژوئن 2019 به نقل از منابع مطلع سازمان ملل گفت، چند تن از اعضای شورای امنیت به طور جدی در مورد امکان اعزام ناظران مسلح بین المللی به بندر الحدیده جهت نظارت بر آتش بس و کنترل این بندر را بررسی می‌کنند.

او گفت:«مجوز ماموریت ناظران بین المللی کنونی در یمن تا پایان ماه ژوئن منقضی خواهد شد به همین دلیل سازمان ملل متحد باید مجوز دیگری را صادر کند.

ماموریت مارتین گریفیتس فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به یمن، قرار است در 17 ماه ژوئن همین ماه منتهی شود.

طبق این گزارش اغلب اعضای شورای امنیت به خصوص بریتانیا مسئله اعزام ناظران یا صلح‌بانان مسلح به بندر الحدیده یمن را به صورت جدی مطرح کردند.

الحدیده مهمترین بندر یمن است دولت قانونی یمن بارها از سازمان ملل خواسته است تا برای نظارت بر آتش بس و هماهنگ کردن رساندن کمک‌ها و امدادات سازمان های امدادرسانی این بندر را اداره کنند.

بندر الحدید هم اکنون در دست شبه نظامیان مسلح حوثی اداره می‌شود. شبه نظامیان حوثی اغلب محموله‌های غذا و داروی ارسالی از سوی سازمان ملل بین المللی برای مردم یمن را غارت کرده و برای قاچاق اسلحه از امکانات این بندر استفاده می‌کنند
خبرنگار العربیه در نیویورک گفت، سازمان ملل متحد تلاش می کند تا رهبران حوثی‌ها را به همکاری تشویق کند این سازمان در این راستا از دولت عمان خواسته است تا میان دولت قانون یمن و حوثی‌ها میانجیگری کند.
حوثی‌ها همواره از کنترل بندر الحدیده به سیله مشترک دولت قانونی و سازمان یا اعزام نیروی ناظر از سوی موسسات بین المللی مخالفات می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید