بازجویی از جاسوسی که اتهام همکاری ترامپ با روسیه در انتخابات را مطرح کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری بریتانیا روز چهارشنبه 6 ژوئن از موافقت کریستوفر استیل، جاسوس قدیم بریتانیایی برای بازجویی‌اش توسط محققانی از ایالات متحده آمریکا خبر دادند. کریستوفر اولین کسی بود که اتهام همکاری مسئولان کمپین انتخابات ریاست جمهوری دونالد ترامپ با مسکو را مطرح کرد.

روزنامه بریتانیایی «تایمز» روز چهارشنبه به نقل از منابع نزدیک به «کریستوفر استیل» گزارش داد که محققان آمریکایی قرار است طی چند هفته آینده برای بازجویی و تحقیق از او درباره پرونده اتهام همکاری کمپین ترامپ با روسیه به لندن بیایند تا با او مصاحبه کنند. تایمز اما مشخص نکرده که چه کسی به طور مشخص با کریستوفر استیل مصاحبه خواهد کرد.

تحقیق با کسانی که اولین بار اتهام همکاری کمپین انتخاباتی ترامپ با روسیه را مطرح کردند در حالی پی‌گیری می‌شود، که «رابرت مولر» بازرس ویژه این پرونده در گزارش تحقیقات چند ماهه خود نوشت، هیچ دلیلی برای اثبات چنین ادعاهایی وجود ندارد. طی روزهای گذشته بخصوص پس از انتشار گزارش مولر و تبرئه شدن مسئولان کمپین دونالد ترامپ، خیلی از آمریکایی‌ها خواستار تحقیق با کسانی که این اتهامات را از ابتدا علیه رئیس جمهوری آمریکا مطرح کردند.

رابرت مولر، در گزارش تحقیقاتی که چندین ماه به طول کشید، اعلام کرد، هیچ دلیلی بر ارتباط میان کمپین انتخابات سال 2016 ترامپ با روس‌ها وجود ندارد.

ایالات متحده آمریکا اکنون تحقیقات در زمینه اتهام همکاری روسیه با کمپین ترامپ را از سر گرفته است. محققان فدرال به دنبال تحقیق در باره هویت کسانی که اولین بار در سال 2016 جهت فراهم کردند چنین اتهاماتی علیه دونالد ترامپ پیشین قدم شده بودند.

به نوشته این روزنامه موسسه‌هایی که این حملات را علیه ترامپ راه‌اندازی کردند همه از جانب دمکرات‌ها حمایت می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید