دادستان تهران: کیفرخواست نجفی با سه جرم صادر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادستان تهران اعلام کرد که کیفرخواست محمدعلی نجفی با تقاضای اولیای دم مبنی بر قصاص نامبرده، به اتهام سه جرم، صادر شد.

پس از قتل میترا استاد، همسر دوم شهردار سابق تهران، مادر مقتول در مصاحبه ای که با رسانه‌ها داشت خواستار قصاص قاتل فرزندش شد.

امروز قاضی این پرونده از صدور کیفرخواست مبنی بر قصاص عامل قتل خبر داد. بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، دوشنبه 13 خرداد 1398 (3 ژوئن 2019) علی القاصی مهر در این باره گفت: «با توجه به تکمیل تحقیقات در پرونده اتهامی محمدعلی نجفی دایر بر قتل عمد خانم میترا استاد، حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز و ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح (غیرفوتی) که با تقاضای اولیای دم مبنی بر قصاص نامبرده است، پرونده با صدور کیفرخواست برای رسیدگی به دادگاه کیفری ارسال شد».

پس از اعتراف نجفی، شهردار سابق تهران، به قتل همسر دومش، اخبار تایید نشده ای مبنی بر نقش میترا استاد به عنوان عامل نفوذی در زندگی نجفی منتشر شد که اطلاعات زندگی سیاسی و شخصی وی را به وزارت اطلاعات منتقل می کرد. محمدعلی نجفی در این باره به رسانه ها گفت: «خودم در واتس‌اپ صحبت‌هایی که برای ایشان فرستاده می‌شد را شنیدم اما چون در واتس‌اپ بود نمی‌توانستم موضوع را پیگیری کنم».

از سوی دیگر، برخی اصلاح طلبان، شخصیت آرام نجفی و خونسردی پس از اعتراف به قتل را دلایلی مبنی بر قاتل نبودن او می دانند.

اما قاضی پرونده نظر دیگری در این باره دارد، القاصی مهر، این پرونده را از نظر قانونی یک پرونده قتل خانوادگی محسوب کرد که نظیر آن در طول سال اتفاق می‌افتد و از اظهارنظرهای حاشیه ساز و غیرکارشناسی در آن باید خودداری کرد.

دادستان تهران تاکید کرد که تمام اخبار مرتبط با دستگاه قضائی از مراجع رسمی و مجاری قانونی اعلام می‌شود.

روز سه شنبه 7 خردادماه در منطقه سعادت آباد تهران، میترا استاد همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران در منزل مسکونی اش به قتل رسید که پس از چند ساعت، نجفی همسر وی با حضور در دادسرا اعتراف به قتل استاد کرد و دستگیر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید