بازداشت یک فعال فرهنگی عرب اهوازی توسط ماموران اطلاعات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع فعالان حقوق بشر در ایران روز دوشنبه 3 ژوئن از بازداشت یکی از فعالان فرهنگی در شهر اهواز خبر دادند.

این فعال فرهنگی در پی یورش ماموران اداره اطلاعات اهواز به محل کار وی بازداشت و سپس به مکان نامعلومی منتقل شده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه 2 ژوئن برابر با 12 خرداد ماه ، احمد دغاغله, فعال فرهنگی و شهروند ساکن اهواز در پی یورش نیروهای اداره اطلاعات این شهر به محل کار وی این شهروند را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

براساس این گزارش، احمد دغاغله، 40 ساله و از اهالی کوی «عزیزیه» یا خشایار اهواز تسوط منابع خبری به حقوق بشر در ایران اطلاع رسانی شده است.
این شهروند اهوازی متاهل و دارای 2 فرزند و همچنین دارای مدرک کارشناسی علوم سیاسی و کارمند شهرداری اهواز است. از دلایل بازداشت و محل نگهداری این شهروند عرب ساکن اهواز تا این لحظه اطلاعی در دست نیست.

این فعال فرهنگی پیش از این نیز مدیر موسسه فرهنگی هنری «الهلال» در اهواز بوده است.

سایت حقوق بشر ایران در گزارشی ضمن تایید این خبر نوشته است:« بازداشت خودسرانه افراد و عدم تفهیم اتهام فرد در زمان بازداشت و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر ماده 9 اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده 9 میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسیمصوب 16 دسامبر 1966 نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عالادنه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد مود تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده 10 اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده 14 میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر 1966 نیز است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید