مسعود کاظمی روزنامه‌نگار بازداشتی به 4 سال و نیم حبس محکوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری ایران روز یکشنبه 2 ژوئن سال 2006 اعلام کردند که مسعود کاظمی روزنامه نگار بازداشتی به چهار سال و 6 ماه حبس محکوم کرد.

این حکم از سوی شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، سیدعلی مجتهدزاده وکیل مدافع مسعود کاظمی روز یکشنبه در گفتگو با این خبرگزاری گفت:« دادگاه انقلاب در ارتباط با عنوان اتهامی، نشر اکاذیب 2 سال حبس، عنوان اتهامی توهین به رهبری دو سال حبس و از بابت اتهام توهین به مقامات دیگر، 6 ماه حبس برای موکل در نظر گرفته است».

او افزود:«همچنین دادگاه، موکل را از بابت مجازات تکمیلی به دو سال محرومیت از فعالیت‌های مطبوعاتی محکوم کرده است».

به گفته مجتهدزاده، با توجه به ماده 134 قانون مجازات اسلامی از مجموع احکام صادره مجازات اشد یعنی دو سال حبس در صورت قطعیت قابلیت اجرا دارد.

این وکیل دادگستری با اشاره به تفهیم اتهام اجتماع و تبانی به مسعود کاظمی در مرحله دادگاه گفت: «قاضی براساس این اتهام قرار وثیقه موکل را تشدید کرد؛ در حالی که چنین اتهامی در کیفرخواست وجود نداشت و خوشبختانه در فرایند صدور رای نیز این اتهام از دستور کار خارج شد.»

مجتهدزاده ابراز امیدواری کرد، دادگاه با توجه به اتهامات مطرح شده در کیفرخواست قرار وثیقه موکل را تقلیل و موجبات آزادی او را فراهم کند.

مسعود کاظمی اولین روزنامه‌نگار ایرانی نیست که به خاطر انتقاد از اوضاع در ایران یا انتقاد از عملکرد مسئولان به زندان محکوم می‌شود بلکه پیش از او نیز روزنامه نگاران ایرانی زیادی به همین اتهام راهی زندان شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید