مجلس سناى افغانستان: طالبان آماده صلح نیستند باید سرکوب شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مجلس سناى افغانستان روز یکشنبه 2 ژوئن 2019 در واکنش به پیام عیدی رهبر طالبان اعلام کرد، این گروه آماده صلح نیستند و باید سرکوب شوند.

به گزارش خبرگزاری جمهور، فضل‌هادی مسلم یار رییس مجلس سنا افغانستان امروز در نشست عمومی گفت، در موقف طالبان هیچ تغییری نیامده و این گروه به جنگ ادامه می‌دهند، بناً نیروهای امنیتی باید تدابیر لازم مقابله با این گروه را روی دست گیرند.

مسلم یار افزود: «خواهش ما از سیاسیون این است که با حکومت همکاری کنند، طالبان خروج نیروهای خارجی را بهانه گرفته به جنگ ادامه می‌دهد، وگرنه این گروه جنگ طلب بوده و است، در برابر حکومت استاد ربانی چرا جنگنیدن در آن زمان هیچ نظامی خارجی در کشور حضور نداشت».

وی در رابطه به پیام عیدی طالبان مبنی بر اینکه حکومت افغانستان مانع صلح اند گفت که این ادعای طالبان بی اساس است، حکومت جلو انارشی و تجزیه این کشور را گرفته است و هیچ وقت از صلح خودداری نمی ‌کند.

مسلم یار از طالبان خواست که اگر واقعاً طرفدار صلح در افغانستان هستند باید با حکومت این کشور وارد مذاکره شوند تا در آینده از بروز مشکلات جلوگیری شود.

رییس مجلس سنا افغانستان تاکید کرد، اگر طالبان مستقل هستند، باید به جای مذاکره با امریکا مذاکرات مستقیم با حکومت کابل را آغاز کنند.

از سوی دیگر، محمد علم ایزدیار معاون اول مجلس سنا افغانستان گفت: «موقف اخیر طالبان در مسکو و بیانیه عیدی رهبر این گروه روشن کرد که این گروه آماده نیست از طریق مذاکره مشکل افغانستان حل گردد، بلکه ملا هیبت الله رهبر این گروه در پیام عیدی خود بر ادامه جنگ تاکید کرده است».

ایزدیار تاکید کرد که پیام عیدی طالبان نشان دهنده آن است که این گروه جز به وسیله قاطعیت، سرکوب و اتحاد مردم، دست از جنگ بر نمی‌دارند و سیاست تضرع با این گروه سودی ندارد.

قابل ذکر است که ملا هیبت الله اخندزاده، رهبر گروه طالبان روز شنبه 1 ژوئن بمناسبت عید سعید فطر پیامی فرستاد و بر ادامه جنگ علیه دولت کابل و نیروهای خارجی در افغانستان تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید