نماینده مجلس ایران: در پرونده طوسی مداخلات و سوجریان مشهود است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یک نماینده مجلس ایران از اعمال نفوذ در پرونده سعید طوسی، قاری قرآن که از اتهام کودک آزاری تبرئه شده بود، خبر داد و خواستار بازگشایی این پرونده شد.

محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس، شنبه 11 خرداد 1398 (1 ژوئن 2019) در نامه‌ای از رئیس قوه قضاییه خواست تا پرونده سعید طوسی، مربی قرآن، به دلیل درخواست شاکیان، بازگشایی شود.

این نماینده مجلس در حساب کاربری توئیتر خود با انتشار تصویر نامه به رئیسی نوشت:«پیرو درخواست تعدادی از پدران نوجوانان قرآنی و با توجه به رویکردهای امیدبخش رییس محترم قوه قضائیه، از ایشان درخواست کردم دستور دهند پرونده مربی صوت و لحن مورد بازبینی و رسیدگی مجدد قرار گیرد.» او در بخشی از نامه خود نوشته است: «حسب سوابق و مدارک موجود در جریان رسیدگی به پرونده نامبرده، پاره‌ای مداخلات و سوءجریان‌ها مشهود است.» همزمان با جنجالی که این پرونده ایجاد کرده و درخواست والدین کودکانی که به آنها تجاوز شده بود، ناصر مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه «تا گناه ثابت نشود، نقل آن گناه است» و تهدید به مجازات کسانی که خواستار رسیدگی به جرم طوسی بودند، بر لزوم سکوت در این پرونده تاکید کرد.

محمد گندم‌نژاد طوسی، معروف به سعید طوسی، معلم کلاس‌های درس قرآن نوجوانان، به کودک آزاری متهم شده بود که با حکم دادگاه تبرئه شد. پس از صدور حکم تبرئه، محمود صادقی از اعمال نفوذ در پرونده او خبر داد.

پیش از این و همزمان با صدور حکم تبرئه طوسی، محمود صادقی ادعا کرد که شعبه 56 دادگاه تجدیدنظر تهران بدون امضای رئیس دادگاه، با رای دو مستشار از شعبه دیگر، حکم چهار سال زندان طوسی را نقض و او را تبرئه کرده است و تاکید کرد که مدیر کل دادگستری پرونده را از دادگاه گرفته است.

طوسی، قاری قرآن رابطه نزدیکی با دفتر رهبر جمهوری اسلامی دارد. او متهم شد به کودکان و نوجوانانی که برای آموزش قرآن نزد او می آمدند تجاوز جنسی کرده است، در ابتدا دادگاه بدوی حکم چهار سال زندان برای او صادر کرد اما در نهایت تبرئه شد.

در خرداد سال 1395، اسنادی راجع به اتهام آزار جنسی علیه سعید طوسی منتشر شد. محمود صادقی، در تاریخ 13 بهمن 1396، کلیه اسناد و مدارک این پرونده را در حساب توئیتر خود منتشر کرد و بدین ترتیب، یک مقام رسمی اصالت این اسناد را تایید کرد.

پس از صدور حکم تبرئه، پدر یکی از کودکانی که طی یک اردوی قرآنی با طوسی عازم ترکیه شده بود از احتمال شکایت در این کشور خبر داده بود. مطابق اظهارات این پدر، تغییراتی در رفتار فرزندش پس از بازگشت از سفر مشاهده کرده بود. اما یک سال پس از آن به اصل ماجرا پی می برد.
این پدر به رسانه ها اعلام کرد که مراحل اداری ثبت شکایت از سعید طوسی در کشور ترکیه را پیش برده و امضای وزارت امور خارجه و کنسولگری ترکیه نیز پای نامه است.

او در این باره گفت: «فرزندان ما زخم خورده‌اند. تا‌ جایی‌ که در توان دارم و در این دنیا هستم، برای مداوای این درد تلاش خواهم کرد. فرزندان ما بچه‌های قرآنی و مذهبی هستند. این اتفاق روان آنها را رنجانده و هنوز فرزندم که حالا حدود 20 سال دارد، کماکان تحت نظر روان‌شناس است و باید دارو مصرف کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size