.
.
.

درگیری میان گروه های طالبان و داعش در شرق افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام های ولایت ننگرهار در شرق افغانستان روز جمعه 31 مه 2019 تایید کردند، در نتیجه درگیری میان افراد طالبان و داعش در این ولایت شش نفر کشته شدند.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به روزنامه «8صبح» گفت، در نتیجه این درگیری یک عضو گروه داعش و یک فرمانده طالبان با چهار جنگجویش کشته شدند.

خوگیانی افزود، در نتیجه این درگیری که در ساحه «قیلغو» ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار میان دو طرف صورت گرفته، دو جنگجوی گروه طالبان نیز زخم برداشته‌اند.

سخنگوی والی ننگرهار علاوه کرد، ساحاتی که در آن جنگجویان گروه داعش و طالبان باهم درگیر شده‌اند، در تصرف طالبان است. او هم‌چنان گفت که در این درگیری به غیرنظامیان آسیبی نرسیده است.

ولایت ننگرهار در شرق افغانستان یکی از ولایت‌های ناامن است. در سال‌های اخیر گروه داعش در این ولایت به شکل گسترده‌ای فعال بوده است.

نیروهای امریکایی حدود دو سال پیش برای نخستین‌ بار یک بمب بزرگ به‌ نام «مادر بمب‌ها» را برای درهم کوبیدن لانه‌های زیرزمینی گروه داعش در ننگرهار استفاده کردند. این بمب 10 تن وزن داشت و گفته شد که خسارت زیادی را بر گروه داعش وارد کرده است. مسوولان محلی هم‌چنان گزارش داده‌اند که در نتیجه پرتاب این بمب‌، نزدیک به 90 جنگجوی داعش کشته شدند.