.
.
.

برگزاری نشست احزاب خواهان سرنگونی رژیم ایران در فرانکفورت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تعدادی از احزاب مخالف ایران، روز جمعه ۳۰ می ۲۰۱۹ و همزمان با تحولات چشمگیر منطقه‌ای و افزایش فشارهای جهانی علیه ایران در فرانکفورت گردهم آمدند.

ائتلاف "همبستگی" متشکل از اتحاد دمکراتیک آزربایجان – بیرلیک، جنبش جمهوریخواهان دمکرات و لائیک ایران، حزب تضامن دمکراتیک اهواز، حزب دمکرات کردستان، حزب دمکرات کردستان ایران، حزب کومەلە کردستان ایران، حزب مردم بلوچستان، سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران، شورای موقت سوسیالیست‌های چپ ایران و کومەلە زحمتکشان کردستان در فرانکفورت گردهم آمده و ضمن تحلیل اوضاع سیاسی منطقە و ایران و همچنین ارزیابی از جنبشهای موجود و درباره چگونگی همکاری بیشتر برای ادامە راه برای سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی گفتگو و تبادل نظر کردند.

در این نشست همچنین پیشنهادهای نمایندگان احزاب برای نیازها و اولویت بندی ها و دورنمای فعالیت‌های مشترک و نگاه بە شکل کار ائتلاف "همبستگی" مورد تبادل نظر شرکت کنندگان قرار گرفت.

ائتلاف "همبستگی" برای دمکراسی، جدائی دین از دولت، جمهوری و فدرالیزم کار خود را از ١٦ نوامبر ٢٠١٨ آغاز کرد.

اين نشست در شرايطى برگزار مى‌شود كه ايران و منطقه شاهد تحولات سرنوشت‌سازى است و اطياف مختلف مخالفان نظام در ايران براى تبيين مواضع خود در قبال رويدادهاى داخلى و خارجى در حال رايزنى هستند.