مشاور فرمانده سپاه: ناوهای آمریکا را با سلاح‌های سِری غرق می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مشاور فرمانده كل سپاه پاسداران، تهدید کرده که سپاه قادر است همه ناوهای آمریکایی را با سلاح‌های «سِری» غرق کند.

اظهارات تهدیدآمیز این فرمانده سپاه پاسداران یک روز پس از اعلام تصمیم دولت آمریکا مبنی بر اعزام 1500 نیروی نظامی جدید به خاورمیانه، بیان می‌شود.

مرتضی قربانی در مصاحبه با خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی، گفت: «آمریکایی‌ها از این فیلم‌ها برای ما بازی نکنند که مثلا 2 ناو جنگی وارد منطقه کردند، این 2 ناو را در صورت کوچکترین حماقتی با همه خدم و حشم و هواپیماهایش با دو موشک یا دو سلاح جدید و به کلی سری به قعر دریا می‌فرستیم.

مشاورعالی فرمانده سپاه پاسداران در ادامه با اشاره تلویحی به گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی در منطقه گفت: «وقتی شعاع دوستداران ما به دریای مدیترانه و دریای سرخ می‌رسد، دلیلی برای ترس از دشمن وجود ندارد».

این در حالی است که آمریکا، بارها هشدار داده که هرگونه حمله احتمالی حکومت ایران یا گروه های مورد حمایت جمهوری اسلامی به منافع آمریکا، با واکنش سریع و قاطع ایالات متحده مواجه خواهد شد.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا جمعه پیش‌ از این از موافقتش با طرح اعزام 1500 تن از سربازان آمریکایی اضافی به منطقه خاورمیانه خبر داده بود.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید که هم اکنون در ژاپن بسر می برد، روز شنبه در توکیو اعلام کرد که اطلاعات ایالات متحده در مورد تهدیدات از سوی رژیم ایران عمیق و جدی است.

فرماندهان سپاه هر چند گاهی به تهدید آمریکا یا کشورهای منطقه روی می‌آورند، روز چهارشنبه دریادار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ایران نیز در جمع خبرنگاران با اشاره به تهدیدات ترامپ گفت: «ترامپ لااقل برود شیطنت‌هایی که آمریکا در طول این 40 سال علیه انقلاب اسلامی داشته را بررسی کند و ببیند چه نتیجه‌ای به دست آورده است؛ آیا می‌توانند یک نمونه به بیاورند که در آن نتیجه گرفته و پیروز شده باشند؟»

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا جمعه پیش‌ از این از موافقتش با طرح اعزام 1500 تن از سربازان آمریکایی اضافی به منطقه خاورمیانه خبر داده بود.

فدوی مدعی شد که «امروز کمترین تعداد ناوهای آمریکا و هم پیمانانش در خلیج وجود دارد» و افزود: «در یک زمانی 327 فروند ناو در داخل خلیج بود» و اضافه کرد «ناوهای فعلی که در خلیج وجود دارند تحت کنترل کامل نیروی دریایی ارتش و سپاه هستند و جای نگرانی نیست.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید