فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • امارات: چهار کشتی تجاری در معرض عملیات خرابکاری قرار گرفت

  منبع: دبى-العربيه.نت فارسى

  خبرگزاری رسمی امارات بعد از ظهر یکشنبه 12 ماه مه اعلام کرد، 4 کشتی تجاری در نزدیکی آب‌های سرزمینی این کشور در معرض «عملیات خرابکاری» قرار گرفت.

  به گزارش خبرگزاری رسمی امارات «وام» وزارت امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات متحده عربی تأیید کرد که چهار کشتی غیرنظامی تجاری چند ملیتی امروز صبح در نزدیکی ساحل شرقی این کشور در نزدیکی امارت فجر و نزدیک آب‌های منطقه‌ای و آب‌های اقتصادی دولت امارات متحده عربی در معرض عملیات تخریبی قرار گرفت.

  وزارت خارجه امارات متحده عربی افزود که این حمله تخریبی تلفات انسانی به دنبال نداشت.

  در بیانیه وزارت خارجه امارات متحده عربی آمده است: «مقامات ذیربط اقدامات لازم را اتخاذ کرده و با همکاری سازمان‌های محلی و بین‌المللی تحقیق و بررسی را آغاز کرده و به محض پایان یافتن تحقیقات نتایج را اعلام خواهند کرد».

  در این بیانیه‌ تاکید شده که عملیات خرابکاری تلفات انسانی در بر نداشت، همچنین هیچ‌گونه مواد زیان‌آور از کشتی‌ها به محیط خارجی نشت نکرده است.

  وزارت خارجه امارات همچنین اعلام کرد، وضعیت در امارات و بندر الفجیره عادی است و فعالیت تجاری در بندر فجیره بدون وقفه ادامه دارد.

  بیانیه تاکید کرد که شایعات مربوط به وقوع حادثه در داخل بندر بی‌اساس و عاری از صحت است.

  وزارت امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات تأکید کرد که تعرض به کشتی‌های تجاری، عمليات تخریب و تهدید زندگی خدمه آنها رویکردی خطرناک و تهدیدی جدی به شمار می‌رود، لذا ضروری است که جامعه جهانی به مسئولیت‌های خود در این زمینه عمل کند و برای جلوگیری از هر آنکه تلاش کند تا امنیت کشتیرانی در آب‌های منطقه‌ای و بین المللی را به خطر اندازد، اقدام کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران