.
.
.

تهدید آمریکا به واکنش «سریع و قاطع» علیه هر گونه تهاجم ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه پنجشنبه 9 ماه مه با بیان اینکه «ایران در هفته‌های گذشته دست به سلسله‌ای از اقدامات تهدیدآمیزی زده است»، تهدید کرد که کشورش با واکنشی «سریع و قاطع» به هر گونه تهاجم ایران پاسخ خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری‌ها در بیانیه وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا آمده است «در هفته‌های گذشته جمهوری اسلامی ایران طی اقدامات و بیانیه‌هایی دست به سلسله تنش‌های تهدید آمیزی زده است. پاسخ ایالات متحده آمریکا، شرکا و همپیمانانش هم روشن بود. ما به دنبال جنگ نیستیم. اما اصرار ایران طی 40 سال بر کشتن سربازان آمریکایی، حمله به تاسیسات آمریکایی و به گروگان گرفتن آمریکایی‌ها باید همواره ضرورت دفاع از خویشتن را به ما یادآور شود».

در بیانیه صادره از وزارت خارجه آمریکا همچنین آمده است « رژیم حاکم در تهران باید این را دریابد که به هر گونه تهاجمی که علیه منافع آمریکا و یا شهروندان آمریکایی صورت گیرد به «سرعت و قاطعیت» پاسخ داده خواهد شد. ایران نباید به اشتباه توانایی‌مان در حفظ خویشتنداری را به بی‌ارادگی تفسیر کند. گزینه رژیم ایران تا اکنون خشونت بوده است و ما از تمامی کسانی که راهکاری جهت ایجاد آینده‌ای شکوفا در داخل(ایران) را متصور می‌شوند دعوت می‌کنیم تا برای تعدیل رفتار رژیم (ایران) اقدام کنند. همانطوری که رییس ترامپ گفته آرزو دارد روزی با رهبران ایران نشستی داشته باشد تا به توافقی دست یافته و مهمتر از آن اقداماتی اتخاذ شود تا به ایران آینده، هر آنچه را سزاوار آن است، اعطا شود».