.
.
.

آمریکا تعدادی بمب افکن «B52» را به پایگاهش در قطر اعزام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروی هوایی ایالات متحده روز جمعه 10 ماه مه 2019 اعلام کرد کاخ سفید برای مقابله با تهدیدهای ایران، بمب افکن‌هایB52 را به پایگاه بزرگ هوایی «العدید» این کشور در قطر اعزام کرد .

فرماندهی مرکزی نیروی هوایی آمریکا تصاویری را منتشر کرد که در آن نشان می‌دهد، بمب افکن‌های B-52H از نوع «ستراتوفورتريس» در پایگاه هوایی آمریکا روز پنجشنبه به قطر رسیده‌اند.

روز چهارشنبه نیز نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا تایید کرد، بمب افکن‌های دیگری را در جنوب غربی آسیا مستقر کرده است اما در باره استقرار محل دقیق این بمب‌افکن‌ها توضیحی نداد.

اعزام این بمب‌افکن‌ها همزمان با اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به آب‌های خلیج صورت می‌گیرد.

پیشتر وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد نشانه‌های روشن و تازه‌ای دریافت کرده که نشان می‌دهند ایران و نیروهای نیابتی آن در حال تدارک حمله احتمالی به نیروهای آمریکایی هستند.

نیروی هوایی اعلام کرد، این بمب‌افکن‌ها هر کدام 20 بمب برای هر عملیات پرتاب با خود حمل می کنند. بمب افکن‌های مذکور از پایگاه نیروی هوایی «پارک سدال» در ایالت لوییزیانا به پایگاه العدید در قطر ارسال شدند.

ارسال این بمب‌افکن ها پس از آن صورت می‌گیرد که روز پنجشنبه مایک پمپیو وزیر امور خارجه آمریکا تهدید کرد که ایالات متحده هر گونه حمله از ایران را با واکنشی سریع و قاطع پاسخ خواهد داد.

پمپیو در بیانیه که از سوی وزارت خارجه آمریکا صادر کرد گفت، ایران در هفته‌های گذشته دست به سلسله‌ای از اقدامات تهدیدآمیزی زده است» .

در بیانیه وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا آمده است «در هفته‌های گذشته جمهوری اسلامی ایران طی اقدامات و بیانیه‌هایی دست به سلسله تنش‌های تهدید آمیزی زده است. پاسخ ایالات متحده آمریکا، شرکا و همپیمانانش هم روشن بود. ما به دنبال جنگ نیستیم.

اما اصرار ایران طی 40 سال بر کشتن سربازان آمریکایی، حمله به تاسیسات آمریکایی و به گروگان گرفتن آمریکایی‌ها باید همواره ضرورت دفاع از خویشتن را به ما یادآور شود».