.
.
.

حوثی‌ها مالیات‌های مناطق تحت کنترل خود را چندین برابر افزایش دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حوثی با تغییر قوانین مالیاتی و زکات تلاش می کنند که اموال و پول بیشتری را از تاجران و حقوق و دستمزد‌های کارمندان و کارگران بگیرند.

به گزارش خبر نگار العربیه به نقل از منابع یمنی و یکی از اعضای اتاق بازرگانی و صنایع در صنعا پایتخت، که نخواست نامش فاش شود، گفت، شبه نظامیان حوثی قوانین مالیاتی و زکات را تغییر داده است پیشتر مالیات دهندگانی تنها زمانی مالیات شامل آنها می شد که درآمد فروش آنها به سقف 200 میلیون ریال یمنی می رسید اما در قانون جدید حتی کسانی که درآمد آنها به 100 میلیون ریال می رسد باید مالیات پرداخت کنند .این منبع افزود، مالیات از زمان کودتای حوثی‌ها 20 برابر شده است.

وی افزود: قانون جدید مالیاتی شبه نظامیان حوثی ، تجار و صاحبان کسب و کار را به سه دسته تقسیم می کند: مالیات دهندگانی که مبلغ درآمد آنها 100 میلیون ریال یمنی است و مالیات دهندگانی که درآمد سالانه آنها بین 10 میلیون ریال تا 40 میلیون ریال و سرمایه‌داران کوچکتر که درآمد آنها کمتر از 10 میلیون ریال است و هر کدام از این سه قشر باید مالیات بدهند.

این در حالی که از جنبه میدانی نیروهای شبه نظامیان حوثی طی هفته‌های گذشته در مناطق مختلف یمن متحمل شکست‌های سنگینی از سوی ارتش ملی یمن و نیروهای ائتلاف عربی شدند.

روز پنجشنبه جنگده‌های ائتلاف عربی از مواضع شبه نظامیان حوثی در منطقه «کتاف» در شمال استان صعده را به شدت بمباران کردند.

خبرنگار العربیه در یمن گزارش داد که جنگده‌های ائتلاف، عربی اردوگاهها و مرکز آموزشی حوثی‌ها در منطقه سحامه را بمباران کردند.

طبق این گزارش بمباران‌‌ها به کشته و زخمی شدن چندین شبه نظامی حوثی و انهدام چند دستگاه خودرو نفربر و دیگر اسلحه حوثی‌ها منجر شد.

روز سه شنبه نیز جنگنده‌های ائتلاف عربی مواضع شبه نظامیان حوثی را در مناطق آل جباره در منطقه شرق صعده را به شدت بمباران کردند.

ائتلاف عربی دو روز پیش تعدادی تصاویر ویدیویی از عملیات بمباران مواضع شبه نظامیان حوثی و نحوه هدف‌گیری دقیق تجهیزات آنها را در جبهه‌های مختلف به ویژه در استان صعده منتشر کرد.

منابع نظامی یمنی اعلام کردند که طی هفته گذشته بیش از 307 تن از شبه نظامیان حوثی در بمباران هوایی و حملات ارتش ملی یمن کشته شدند.