هشدار آمریکا به بزرگترین خریدار نفت ایران: هچ مهلت اضافی در کار نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسئولان عالی‌رتبه دولت آمریکا روز جمعه 26 آوریل اعلام کردند ;i هیچ برنامه‌ای برای اعطای مهلت اضافی به چین برای خرید نفت ایران یا پایان دادن تدریجی به واردات نفت از ایران وجود ندارد.

آمریکا روز دوشنبه به کشورهایی که از تحریم‌های خرید نفت ایران معاف شده بودند، اعلام کرد این مهلت از اول آوریل 2019 به پایان می‌رسد و متخلفان جریمه خواهند شد.

یک مسئول دولت ترامپ اعلام کرد که آمریکا موضوع را به چین به عنوان بزرگترین خریدار نفت ایران به روشنی گفته است و چین هیچ معافیتی پس از پایان دوره معافیت‌های فعلی کسب نخواهد کرد.

این مقام مسئول در پاسخ به سوالی درباره پایان تدریجی خرید نفت از ایران، افزود: «آنها از این موضوع اطلاع دارند. تا جایی که من اطلاع دارم، حرفی از این موضوع نیست.»

بر اساس قانون تحریم‌‎ها به واردکنندگان نفت از ایران، از جمله هند و چین و ترکیه اجازه داده می‌شود، در کوتاه مدت به شکل تدریجی به خرید نفت از ایران پایان دهند.

روند تدریجی پایان دادن به خرید نفت از ایران، غیر از 180 روزی است که دولت ترامپ در ماه می به چین و 7 کشور دیگر داد تا واردات نفت خود از ایران را کاهش دهند. این مهلت در آغاز ماه می به پایان می‌رسد.

مسئولانی که نخواستند نام‌شان فاش شود، گفتند که چین به جای ایران از سعودی و آمریکا نفت خود را تامین خواهد کرد.

پس از آنکه آمریکا اعلام کرد قصد دارد صادرات نفت ایران را به صفر برساند، سپاه پاسداران ایران بار دیگر تهدید کرد که تنگه هرمز را می‌بندد. این تنگه محل عبور بخش اعظم نفت خام مورد نیاز بازارهای خاورمیانه، آسیا، اروپا و آمریکای شمالی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید