وکیل ارشد ترامپ : گزارش مولر پر از اتهامات دروغ است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رودی جولیانی، وکیل ارشد دونالد ترامپ شامگاه یکشنبه 21 آوریل 2019 با انتقاد شدید از محتوای گزارش رابرت مولر، محقق ویژه در باره موضوع دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت که این گزارش پر از اتهامات دروغ است.

جوليانی در مصاحبه‌ با چندين کانال تلويزيونی با حمله شدید لفظی به تیم محققان مولر، گفت تمام مدارک جمع‌آوری شده و شاهدانی که این تیم با آنها مصاحبه کرده جعلی و دروغ بوده است.

جولیانی در اشاره به ایمیل‎های دموکرات‌ها که در سال 2016 توسط روس‌ها هک شد و سایت ویکیلیکس آنها را منتشر کرد تا در رقابت انتخاباتی ریاست جمهوری به ضرر هیلاری کلینتون منجر شود، گفت: «هیچ‌کس با گرفتن اطلاعات از روس‌ها مخالف نیست و اشتباهی در این کار وجود ندارد اما منبع این اطلاعات باید مورد اعتماد باشد».

جولیاتی گفت:«این پرونده نه به لحاظ دلایل اخلاقی به یک رسوایی بین المللی تبدیل نشد بلکه به این دلیل که رئیس جمهور تنها با تهمت و دروغ به نقض قانون متهم شده بود».

نتایج تحقیقات پس از 22 ماه بحث و بررسی دقیق نشان داد که تیم ترامپ هیچگونه ارتباطی با روس‌ها برای تغییر نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به نفع او نداشتند.

مولر در گزارش خود چندین مورد را علیه رئیس جمهوری آمریکا ذکر کرد از جمله اینکه ترامپ با بر کنار کردن جیمس کومی مدیر «اف. بی.آی» و درخواست مکرر وی برای برکنار کردن محقق ویژه پرونده، توانست موانعی را در مسیر تحقیقات قضائی این پرونده ایجاد کند.

مولر در گزارش خود دونالد ترامپ را تبرئه کرد

جولیانی در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز، ضمن اشاره به تبرئه شدن ترامپ، گفت: «آنچه در پرونده آمده است تنها دیدگاه محقق است اما در واقع دو یا سه صفحه کامل از این گزارش، پر از دروغ و تحریف است».

کاخ سفید گفته است که گزارشی مفصل در رد ادعای مولر تهیه کرد اما این گزارش هنوز منتشر نشده است.

جولیانی گفت:«به محض دستیابی کاخ سفید به گزارش مولر ما آماده‌ایم که گزارش مفصل نفی آن را منتشر کنیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید