پادشاه بحرین حکم «سلب تابعیت» از 551 متهم به تروریسم را لغو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین، روز یکشنبه 21 آوریل 2019 با صدور فرمانی حکم سلب تابعیت 551 متهم به اعمال تروریستی را لغو کرد.

قانون سلب تابعیت در ماده 24 و شماره 58 سال 2006 قانون اساسی بحرین تثبیت شده است این قانون با هدف حمایت جامعه از اقدامات تروریستی، تصویب شده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی بحرین، اگر چه این حکم صادر شده بود اما طبق قانون بحرین حکم سلب تابعیت از هر متهمی در بحرین باید با موافقت نهایی پادشاه صورت گیرد.

پیشتر پادشاه بحرین دستور العملی را برای اجرای احکام جنایی به منظور تکمیل مراحل لازم برای اجرای مجازات «سلب تابعیت» صادر کرده بود. پادشاه بحرین دستور داده بود که پیش از اجرای حکم باید وضعیت افراد محکوم به «سلب تابعیت، به دقت بررسی و ارزیابی شود.

پادشاه بحرین همچنین دستور داده که بررسی و ارزیابی باید بر اساس معیارهای مربوط به جدی بودن جرم، عواقب و تاثیر خطرات آن بر امنیت ملی بحرين صورت بگیرد به همین دلیل پس از بررسی 551 پرونده پادشاه بحرین تشخیص داد که حق شهروندی از این افراد نباید سلب شود و بلافاصله حکم لغو این احکام و اتهامات را صادر کرد. پادشاه بحرین برای این منظور وزیر کشور را مکلف کرد تا افراد متهم را از فهرست محکومین به «سلب تابعیت» خارج کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید