فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پیشروی ارتش ملی لیبی به سوی فرودگاه و مركز طرابلس

  منبع: دبی-العربیه .نت فارسی

  منابع «العربیه» در لیبی روز شنبه 20 آوریل از پیشروی نیروهای ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر در دو منطقه مسیر فرودگاه و السوانی به سوی مرکز طرابلس پایتخت این کشور خبر دادند.

  این منابع اعلام کردند ارتش لیبی منطقه وادی الربیع را پشت سر گذاشته و تا 7 کیلومتری منطقه «عین زاره» پیش روی کرده است.

  پیشروی‌های ارتش ملی لیبی پس از آن صورت می‌گیرد که از روز جمعه حملات هوایی علیه نیروهای دولت وفاق در منطقه آغاز شده است.

  سرلشکر احمد المسماری، سخنگوی ارتش ملی لیبی تاکید کرد هدف ارتش ملی لیبی «حفظ جان و دارایی‌های ساکنان طرابلس است».

  وی روز گذشته در کنفرانس خبری خود درباره سیر عملیات طرابلس، پایتخت، تاکید کرد و گفت:«ارتش ملی لیبی به قواعد درگیری و قوانین انسانی پایبند است».

  المسماری همچنین اشاره کرد که نیروهای دولت وفاق در طرابلس «حمله‌ای هوایی را علیه ارتش ملی لیبی انجام دادند که این حمله به گفته او تلفاتی در بر نداشته است».

  وی تاکید کرد که «عملیات ارتش ملی لیبی در طرابلس به خوبی و به طور مستحکم ادامه دارد».

  المسماری با رد هر گونه شایعاتی درباره اوضاع امنیتی در شهر غریان تاکید کرد «امنیت در شهر غریان برقرار است».

  وی همچنین ضمن بیان اینکه برخی گروه‌های تروریستی از القاعده و النصره از سوریه و از طریق ترکیه به طرابلس آمدند، تهدید کرد: «زمان تعدی و دشمنی‌های بدون مجازات به پایان رسیده است».

  وی همچنین افزود که ارتش ملی لیبی «پس از حمله تروریستی که منجر به کشته شدن 15 تن از مهاجمان شده است، پایگاه (نظامی) تمنهنت را به وزارت کشور تحویل داده است».

  سرلشکر احمد المسماری که گزارش خود را از روی یک نقشه نظامی توضیح می‌داد، چگونگی هجوم افراد مسلح به فرودگاه غیرنظامی واقع در پایگاه تمنهنت را برای لیبی‌ها شرح داد.

  وی ضمن بیان اهمیت پایگاه تمنهنت توضیح داد« ارتش ملی لیبی عاملان حمله به پایگاه تمنهنت را تا مسافت‌های دوری تعقیب و دنبال کرده است».

  المسماری گفت: «ارتش ملی لیبی تعدادی از عناصر چادی وابسته به نیروهای شورای ریاست دولت وفاق و رئیس آن فایز السرّاج را در اسارت خود دارد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران