خشم ترکیه از فرانسه به دلیل ادامه کمک پاریس به کردها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام ارشد از نیروهای سوریه دمکراتیک روز جمعه 19 آوریل پس از دیدار با امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه در کاخ الیزه،گفت، فرانسه تانابودی کامل گروه داعش و بقایای این سازمان، تروریستی در سوریه و زمینه سازی برای ارائه راه حل سیاسی و برقراری امنیت و ثبات در منطقه، از نیروهای سوریه دمکراتیک حمایت خواهد کرد.

بدران جیا، یکی از مقامات ارشد منطقه خودگردان شمال شرق سوریه، در مصاحبه‌ای با «العربیه.نت» گفت: «مکرون رئیس جمهوری فرانسه بر ادامه حمایت سیاسی کشورش از طریق تشویق کردها به پیوستن به روند مسالمت آمیز انتقال قدرت و راه‌حل سیاسی تاکید کرد».

هيئت كرد كه ىر پاریس با مکرون ملاقات کرد
هيئت كرد كه ىر پاریس با مکرون ملاقات کرد

بدران جیا پس از ملاقات با مکرون، گفت: «پاریس متعهد شد بخشی از بودجه مالی منطقه خودگردانی کردها را تامین کند به همین دلیل مبلغی را برای این منظور اختصاص داد. فرانسه همچنین متعهد شد تا از تلاش‌های سوریه دمکراتیک برای محاکمه وابسته‌گان و خانواده‌های اعضای داعش حمایت کند.

مکرون در این دیدار با شخصیت‌هایی از هیئت مدیره مشترک منطقه خودمختاری شمال شرق سوریه و بازوی سیاسی و نظامی شورای سوریه دموکراتیک، دیدار و گفتگو کرد.

اين مسئول کرد گفت فرانسه و آمریکا در مواضع خود در باره نقش و اهمیت کردهای برای ثبات و صلح در سوریه مکمل همدیگر هستند و این دو کشور زیر چتر ائتلاف بین المللی ضد تروریسم عمل می‌کنند.

وی افزود هیچ کشوری نمی تواند به تنهایی هزینه جنگ علیه تروریسم را ادامه دهد این جنگ نیازمند همکاری و اتحاد همه نیروهای ائتلاف بین المللی است.

بدران گفت: « مکرون در سخنان خود این دیدار بیشتر بر تهدیدات ترکیه علیه مناطق کردها تمرکز داشت اما ما به او گفتیم این تهدیدها به هیچ کس خدمت نمی‌کند و به نفع پروسه صلح نیست».

أردوغان ومكرون
أردوغان ومكرون

این مسئول ارشد کرد گفت، مکرون برای او تاکید کرده که پارس برای کاهش تنش میان آنکارا و کردها تلاش خواهد کرد.

بدران در این مصاحبه گفت، مکرون نگرانی کردها را درک کرده است و فرانسه مهمترین کشور در ائتلاف بین المللی علیه تروریسم است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید