خبرنگار زن در حال پوشش تظاهرات در ایرلند شمالی در حادثه‌‌ای تروریستی کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پلیس بریتانیا روز جمعه 19 آوریل اعلام کرد، یک زن ایرلندی در یک «حادثه تروریستی» در حومه شهر «لندن دری» در شمال ایرلند شمالی به ضرب گلوله کشته شد.

مارک هامیلتون، افسر پلیس، گفت: «من متاسفم که تایید کنم شب گذشته پس از شلیک چند گلوله در منطقه کرایگان، یک زن 29 ساله کشته شد».

مقام پلیس افزود:« ما با این حادثه به عنوان یک حادثه تروریستی برخورد می‌کنیم و در این رابطه پرونده‌ای تحقیقی باز کردیم تا جنایت قتل را به دقت بررسی کنیم».

پلیس بریتانیا در باره مشخصات قاتل و آیا بازداشت شده یا نه توضیحاتی نداد.

خبرنگار زن 29 ساله ایرلندی، هنگام پوشش خبر اعتراضات، در شهر لندندری ایرلند، به ضرب گلوله کشته شد.

بر اساس گزارش مترو بریتانیا، جمعه 19 آوریل 2019، لیرا مک کی، روز گذشته، هنگامی که مشغول تهیه گزارش در بین معترضان بود، مورد اصابت گلوله قرار گرفت. پلیس محلی، این حادثه را رویدادی تروریستی قلمداد کرد.

این اعتراضات، در جریان سالگرد یکی از یادمان های جمهوری خواهان در سال 1916 در عید پاک (سالگرد اعتراضات ایرلندی ها برای استقلال از انگلیس) اتفاق افتاد.

پس از این حادثه، بررسی ها در مورد آن آغاز شده است. دوستان این خبرنگار جوان از قتل وی متاثر شده اند و بی نظیر بودن کارش را خاطرنشان کرده اند.

معاون رییس پلیس، اعتقاد دارد شلیک به لیرا ممکن است توسط یکی از معترضان خشمگین انجام شده باشد.

زن خبرنگار دیگری که کنار لیرا بود و نامش لئونا اونیل است توضیح داد: من ایستاده بودم که این دختر جوان مورد اصابت قرار گرفت و در محوطه پلیس افتاد. سعی کردم با کمک پلیس او را به بیمارستان ببرم اما در وسط راه درگذشت.

لیرا مک کی خبرنگار بخش حوادث اسکای نیوز بود که قبلا جایزه خبرنگار جوان را دریافت کرده بود. این خبرنگار برای تحقیق در مورد پرونده قتل رییس جمهور سابق ایرلند در حال آماده سازی کتابی در این زمینه بود که قرار شد در سال 2020 چاپ و منتشر شود. در بلفاست نیز ویراستار خبرگزاری سایت مداگازار بود.

در سال 2016 نیز مجله فوربز، وی را در لیست خبرنگاران زیر 30 سال قرار داد.

صحنه ها و تصاویر منتشر شده از این حادثه، گویای شلیک دو گلوله است. در برخی فیلمها هنگام شلیک صدای یک مرد شنیده می شود که واضح نیست.

آرلن فاست، رییس حزب دموکراتیکها، طی توئیتی این عملکرد را تقبیح کرد و نوشت: آنهایی که در خیابانهای ما از دهه 80 تا کنون اسلحه به دست هستند همیشه در اشتباه بوده اند.

گری میدلتون، شهردار سابق نیز از وقوع این حادثه ابراز انزجار کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size