رئیس CIA: تمرکز و سرمایه‌گذاری ما بر روسیه و ایران تقویت شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جینا هسپل، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا «CIA» گفته است که تمرکز و سرمایه‌گذاری این سازمان به امور ایران و روسیه تقویت شده است.
رئیس سازمان سیا روز پنج‌شنبه در سخنانی در دانشگاه «آبرن» ‌گفت:« سازمان سیا منابع بیشتر را در رابطه با امور ایران و روسیه اختصاص داده است»

به گزارش "رایو فردا"، رئیس سازمان سیا آمریکا گفت:« قبل از هر چیز ما زمان، پول و خلاقیت بیشتری را صرف تعدادی از سخت‌ترین دشمنانمان کرده‌ایم».

او در بخشی از سخنانش گفت، سرمایه گذاری و تمرکز بیشتر بر کشورهایی چون ایران و روسیه به عنوان بخشی از تلاش‌های«CIA» برای بهبود توانایی‌های این سازمان اطلاعاتی در برابر چالش‌هایی که با آن روبه‌رو صورت گرفته است.

جینا هسپل افزود:« سازمان «CIA» به دلیل حملات یازده سپتامبر و مشغول شدن به جنگ با القاعده و داعش سالیان درازی در استراتژی‌هایش به روسیه و ایران توجه چندانی نکرده است».

مدیر «سی‌آی‌ای» گفت :« پس از سال‌ها تاخیر به دلیل معقول تاکید بر مبارزه با تروریسم پس از یازدهم سپتامبر، سرمایه گذاری ما بر امور روسیه و ایران تقویت شده است».

جینا هاسپل همچنین گفته است: «گروه‌هایی مانند داعش حکومت اسلامی و القاعده را به دقت زیر نظر خواهیم داشت، اما ما توجه و منابع خود را بر دولت-ملت های رقیب متمرکز خواهیم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید