امتناع مقامات سودان از ملاقات با وزیر خارجه قطر و هیأت همراش در خارطوم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقامات سودان روز چهارشنبه از ملاقات با یک هیأت قطر به ریاست محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، وزیر امور خارجه، امتناع ورزیدند.

مقامات سودانی درپی ورود هیأت قطری به خارطوم از ملاقات با اعضای آن خودداری کردند، پس از آن هیات قطری به دوحه بازگشت.

یک منبع سودانی به العربیه و الحدیث گفت که به هیأت قطری اطلاع داده شد که طبق اصول تشریفات دیپلماتیک می‌بایست پیش از سفر هماهنگی و توافق به عمل می‌آمد اما چنین امری صورت نگرفته است.

پیشتر رئیس شورای نظامی انتقالی سودان سرلشکر ستاد عبدالفتاح البرهان عبدالرحمان، روز سه‌شنبه در دفتر فرماندهی کل در خارطوم با هیأت مشترک بلندپایه سعودی اماراتی ملاقات کرد.

به گزارش خبرگزاری سودان، «البرهان در این ملاقات روابط عالی میان سودان و سعودی و امارات را ستود و بر روابط ابدی میان ملل این کشورها تأکید کرد.»

بر اساس این گزارش «هیأت مشترک سعودی اماراتی، پیام شفاهی رهبری دو کشور برادر را به البرهان ابلاغ کرده و بر تمایل دو کشور به حمایت از سودان و مردم آن در این مرحله مهم و تاریخی تاکید کرد.»

به گزارش خبرگزاری سودان «هیأت سعودی اماراتی همچنین با سرلشکر محمد حمدان دقلو موسى، نائب رئیس شورای نظامی انتقالی ملاقات کرده بر روابط برجسته میان سودان و پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عربی تأکید کرده، اهمیت برقراری امنیت و ثبات در سودان را یادآور شد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید