احمد جنتی: سیل اخیر برکت بود مبادا مردم از نعمت خدا شکایت کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رئیس مجلس خبرگان رهبری، در نخستین جلسه این مجمع در سال 1398، سیل اخیر در ایران را با وجود خسارت‌های جانی و مالی، با برکات زیادی همراه دانست که باید آنها را نعمت الهی به شمار آورد و مردم نباید از آن شکایت داشته باشند.

سیل اخیر در ایران، بر طبق آخرین آمار اعلام شده 35 میلیارد تومان، خسارت به بار آورد. با وجود این، برخی روحانیون در ایران، این سیل را نعمت می دانند. بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، سه شنبه 27 فروردین 1398 احمد جنتی گفت: خداوند متعال همواره این مملکت را به برکت خون شهدا از آفات داخلی و خارجی حفظ کرده و لذا سیل اخیر را باید از خیرات الهی دانست که کشور را از خشکسالی، گرد و غبار و مهاجرت‌ها نجات داد و به مردم سیل‌زده هم علی‌رغم رنج و آسیبی که از سیل دیدند عرض می‌کنم «عَسی أن تکرَهوا شَیئاً وهو خیرٌ لکم».

مبادا مردم از نعمت خداوند شکایت داشته باشند., وی با بیان اینکه امیدواریم بازسازی مناطق سیل‌زده با شور و نشاط ادامه داشته باشد، ادامه داد: باید تشکیلات منسجمی داشته باشیم تا با همین شور و شوق کمک‌ها و امدادرسانی‌ها استمرار پیدا کند و خانه‌های مردم بازسازی و نوسازی شود. البته مقداری صبر و حوصله نیاز است., رئیس مجلس خبرگان رهبری، در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به اقدام اخیر ایالات متحده آمریکا علیه سپاه پاسداران، با محکوم کردن این عمل گفت: سپاه مورد علاقه مردم بود ولی با این اقدام ترامپ، در داخل یک انسجام ملی در پشتیبانی و ارتقای جایگاه این نهاد مقدس به وجود آمد و صد در صد به نفع سپاه شد و همه سپاهی شدندز

مجلس، دولت، خبرگان و عموم مردم سپاهی شدند و این عزتی بود که خداوند به این برادران داد. در این سیل هم در صف مقدم خدمتگزاری هستند. سپاه از نیروهای حزب‌اللهی تشکیل شده و عملشان عبادی است. ما نیز به سهم خود از این عزیزان تشکر می‌کنیم.

وی افزود: در هر صورت، این اقدام نابخردانه آمریکا در داخل، آثار و برکات فراوانی داشت و ابعاد خارجی آن را باید مثل زمان جنگ تحمل کرد. باید به این فکر کنیم که در نهایت این سپاه پاسداران است که در این جنگ روانی پیروز می‌شود., جنتی در پایان با اشاره به بدعهدی اروپا در قبال برجام نیز اظهار کرد: در خارج همه دست به دست هم دادند که ایران را منزوی کنند و اتحادیه اروپا در حاشیه برجام اگرچه ابراز علاقه و دوستی کرد اما در عمل ماهیت بدعهدی خود را نشان داد. دولت‌های اروپایی باید خجالت بکشند که زیر نظر آمریکا هستند و هر چه آمریکا می‌گوید چشم‌بسته قبول می‌کنند. از این نظر باید سرافکنده باشند.

گفتنی است، سیل اخیر در ایران، 76 کشته بر جای گذاشت و بسیاری از زیرساخت ها و راه های ارتباطی در پی وقوع آن دچار آسیب جدی شد. 11 استان از جمله؛ گلستان، فارس، لرستان، خوزستان و ایلام با این پدیده درگیر شدند، این در حالی است که با احتمال بارندگی در روزهای پایانی فروردین ماه 1398، نگرانی ها از شدت گرفتن سیل و زیر آب رفتن نقاط بیشتری در ایران وجود دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید