حمله انتحاری کودکی 15 ساله در سینای مصر 7 تن را کشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حمله‌ای انتحاری که روز سه‌شنبه 9 آوریل در شهر شیخ زوید واقع در شمال سینای مصر توسط یک کودک 15 ساله انجام شد، 7 تن کشته و 26 تن زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری‌ها، وزارت کشور مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد که هنگامس که تیم ماموران مرکز پلیس شهر شیخ زوید در حال انجام ماموریت پاکسازی در منطقه بازار بودند، کودکی 15 ساله در نزدیکی نیروهای امنیتی اقدام به منفجر کردن خود کرد.

وزارت کشور مصر در این بیانیه افزود که انفجار منجر به کشته شدن دو افسر و دو نیروی پلیس شد، علاوه بر آن 3 تن از شهروندان از جمله کودکی 6 ساله در این حمله انتحاری کشته و 26 تن دیگر زخمی شدند، زخمی‌ها برای درمان به بیمارستان منتقل شدند.

از سویی منابع «عشایری» ساکن منطقه سینا به «العربیه.نت» گفتند که عامل این حمله انتحاری یک کودک از اهالی منطقه الحسینیات بود که در حال گردش در بازار منطقه، ماموران امنیتی به وی مشکوک شده، او را تحت تعقیب قرار دادند اما در همین هنگام خود را منفجر کرد، که مشخص شد جلیقه انتحاری بر تن داشته است.

این منابع افزودند دستگاه‌های امنیتی بلافاصله بازار را کاملا محاصره و معابر ورودی و خروجی‌های منطقه اطراف آن را بسته، تحت کنترل قرار داد‌ند.

بنا به گفته منابع یادشده، پس از این حادثه یگان‌های منخصص مواد منفجره، عملیات پاکسازی منطقه جهت یافتن بمب‌ها، تله‌ها یا جلیقه‌های انفجاری احتمالی را آغاز کردندند.

در همین راستا حساب‌های کاربری وابسته به بعضی از گروه‌های تروریستی اعلام کردند که عامل این حمله انتحاری وابسته به داعش و نام تشکیلاتی او «ابوهاجر المصری» است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size