یک کشتی‌گیر ایرانی به تیم آذربایجان پیوست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع خبری ايران روز شنبه 6 آوریل از پیوستن یکی از کشتی‌گیران این کشور به تیم ملی جمهوری آذربایجان خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، «محمدرضا آذرشکیب» که سابقه حضور در تیم ملی کشتی آزاد ایران را دارد به تیم ملی جمهوری آذربایجان پیوسته است.

این کشتی‌گیر پیشتر در سال 1391 پیشنهاد پیوستن به تیم ملی آذربایجان را رد کرده بود.

اما این‌بار فدراسیون کشتی روسیه در صفحه مجازی خود اقدام به انتشار اسامی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی جمهوری آذربایجان در پیکارهای قهرمانی اروپا در رومانی کرده که نام «آذرشکیب» به عنوان نماینده وزن 125 کیلوگرم این کشور به چشم می خورد.

محمدرضا آذرشکیب، که دارنده مدال برنز پیکارهای قهرمانی سال 2010 آسیا برای تیم ملی ایران است اولین کشتی‌گیر ایرانی نیست که در سال‌های اخیر برای کشورهای دیگر از جمله جمهوری آذربایجان کشتی می گیرد. پیشتر ورزشکارانی از جمله صبا شریعی به تیم ملی این کشور پیوسته‌اند. شریعتی در بازی‌های 2016 المپیک برای آذربایجان مدال برنز گرفت.

سامان طهماسبی دیگر کشتی‌کار فرنگی ایرانی است که تا کنون همراه با تیم ملی کشتی فرنگی جمهوری آذربایجان موفق به کسب چندین مدال جهانی شده است.

روند پناهندگی ورزشکاران ایرانی به دلیل اختلافات و مشکلات مدیریتی در ورزش ایران طی سال‌های اخیر روند رو به افزایشی داشته است. چندی پیش نیز یک ورزشکار ملی پوش جودو به آذربایجان پناهنده شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید