فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • رییس اجرایی افغانستان: باید تمام تلاش ها برای تأمین صلح واحد باشد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان روز یکشنبه 31 مارس در مراسم «روزجهانی توبرکلوز» در کابل گفت، باید تمام تلاش‌ها برای تأمین صلح واحد باشد.

  به گزارش روزنامه اطلاعات روز، عبدالله افزود، در این شب و روزها بحث‌هایی روی ایجاد یک مرجع واحد برای رهبری تلاش‌های صلح جریان دارد.

  او تاکید کرد، با واحد ساختن این تلاش‌ها، از صدای اکثریت مردم افغانستان در روند صلح که صلح با عزت، پایدار و حافظ حقوق مردم این کشور می‌باشد، نمایندگی خوب‌تری می‌شود.

  عبدالله عبدالله علاوه کرد، تعیین سرنوشت آینده‌ افغانستان مربوط به مردم این کشور است و اکثریت مطلق مردم هم نمی‌خواهند که به روزهای تاریک و سیاه دوباره برگردند و در آن جا حقوق انسانی‌شان پایمال شود.

  رییس اجرایی حکومت افغانستان با اشاره به روند انتخابات گفت، اکثریت مطلق مردم به این باور است که انتخابات تنها تعیین‌کنندۀ سرنوشت این کشور است.

  به گفته‌ عبدالله، مردم افغانستان با زحمت و تلاشش نشان داده که می‌توانند با «کمی ادامه‌ همکاری جامعه‌ بین‌المللی» سرنوشت آینده‌ کشورش را تعیین و آن را آباد کنند.

  قابل ذکر است که محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان روز گذشته با سران سیاسی این کشور دیدار کرد و در مورد واحد ساختن تلاش های جاری برای تأمین صلح گفتگو کرد.

  تبلیغات