.
.
.

یمن: ده‌ها کشته و زخمی بر اثر بمباران مناطق مسکونی توسط حوثی‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ده‌ها شهروند یمنی از جمله چندین زن و کودک در منطقه التحیتا در جنوب الحدیده صبح روز شنبه 23 مارس 2019 در نتیجه بمباران مناطق مسکونی توسط حوثی‌ها جان باختند.

منابع محلی در یمن گزارش کردند که پیکارجویان حوثی صبح روز شنبه ده‌ها خمپاره به سمت منازل مسکونی منطقه التحیتا پرتاب کردند که موجب ویرانی منازل مسکونی مردم و کشته‌ و زخمی شدن تعدادی از شهروندان شد.

این خمپاره مستقیما به سمت تعدادی از منازل، از جمله منازل پیرامون مسجد جامع شهر شلیک شد و سبب ویرانی کامل این خانه‌ها و زیر آوار ماندن ساکنانشان شد. ترکش‌های خمپاره نیز به دیگر منازل این منطقه شلوغ برخورد کرد.

منابع محلی می‌گویند تعدادی از شهروندان از جمله زنان و کودکان کشته و تعدادی دیگر زخمی شده‌اند. دو زن نیز به شدت مجروح شده‌اند و اخباری درباره مرگ آنها نیز منتشر شد. زخمی‌های این حمله به بیمارستان صحرایی منطقه الخوخه منتقل شدند.

این اقدام حوثی‌ها نقض مجدد توافق بین‌المللی درباره آتش‌بس در الحدیده است. از روز جمعه 22 مارس حوثی‌ها اقدامات نظامی خود را از سر گرفته و مقدار قابل توجهی تدارکات و تسلیحات به داخل شهر الحدیده و مناطق شرقی و جنوبی آن از جمله الدریهمی، الجاح، حیس و التحتیا منتقل کردند.

حوثی‌ها علاوه بر عدم پای‌بندی به توافق استوکهلم و توافقات کمیته بین‌المللی مستقر در الحدیده، بارها آتش‌بس را نقض کردند.