.
.
.

نامزد انتخابات ترکیه: اجازه فروش شبه‌جزیره استانبول به قطر را نمی‌دهم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک نامزد انتخاباتی مخالف در ترکیه جمعه 22 مارس اعلام کرد به حزب «توسعه و عدالت» به رهبری رجب طیب اردوغان، اجازه فروش شبه‌جزیره تاریخی استانبول به دولت قطر را نخواهد داد.

به گزارش خبرگزاری‌ها آلای اکسوی، نامزد حزب «ایی» مخالف دولت ترکیه که ریاست شهرداری منطقه فاتح در استانبول را بر عهده دارد، اعلام کرد که به حزب «توسعه و عدالت» اجازه فروش شبه‌جزیره تاریخی استانبول به دولت قطر را نخواهد داد.

کمپین انتخاباتی آکسوی نیز در این راستا پلاکاردی را بر روی پلی نزدیک به ساختمان شهرداری منطقه فاتح در استانبول بزرگ نصب کرد که آن سخن نامزد انتخاباتی درج شده که می‌گوید «اجازه فروش شبه‌جزیره تاریخی را به قطری‌ها نخواهم داد.»

آکسوی ضمن توئیتی همراه با عکس پلاکارد در شبکه اجتماعی توئیتر، قول داد: «فارغ از وعده‌های پوچ و توخالی به سخنانم درباره امور ملموسی ادامه می‌دهم که باید درباره آنها بشنوید.»

شبه‌جزیره تاریخی یادشده از نظر اداری تابع شهر فاتح است و برجسته‌ترین آثار و اماکن تاریخی متعلق به دوره عثمانی و ماقبل آن از جمله ایا صوفیه، مسجد سلطان احمد، بازار بزرگ سرپوشیده، بازار مصر، میدان اسب‌ها و قصر مشهور توپ‌قاپی را در خود جای داده است.

احزاب مخالف دولت در ترکیه از حزب «عدالت و توسعه» به خاطر تلاش برای خصوصی‌سازی از طریق فروش موسسات دولتی و کارخانجات به سرمایه‌گذاران خارجی انتقاد می‌کنند.

احزاب ترکیه‌ مخالف دولت تاثیر روند خصوصی‌سازی بر زندگی شهروندان این کشور را منفی ارزیابی می‌کنند، تاثیری که دولت آن را نفی کرده و اقدامات خود در این راستا را به نفع کشور و مردم ترکیه می‌داند.

اظهارات آکسوی، نامزد انتخاباتی مخالف دولت زمانی مطرح می‌شود که روابط میان دولت ترکیه و مقامات قطری شاهد نزدیکی هرچه بیشتر سیاسی و اقتصادی است.

مردم ترکیه در حالی خود را برای مشارکت در انتخابات محلی این کشور که قرار است در 31 مارس جاری برگزار شود، آماده می‌کنند که این کشور با چالش‌های اقتصادی زیادی مواجه است.