.
.
.

پمپئو به العربیه: حوثی‌ها کاری بدون اجازه خامنه‌ای و سلیمانی نمی‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، گفت که حوثی‌های هیچ کاری بدون اجازه علی خامنه‌ای رهبر ایران و قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس نمی‌کنند.

وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با العربیة گفت که حوثی‌ها می‌دانند، که پیروز نمی‌شوند. او گفت که فشار بر ایران می‌تواند حوثی‌ها را مجبور به توافق سوئد کند و تاکید کرد که : «در مقابله با نفوذ ایران در عراق، سوریه و یمن شکست نخورده‌ایم.»

او در اشاره به سیاست‌های دولت باراک اوباما گفت: «متاسفیم که دولت‌های پیشین ما در مقابله با حزب‌الله تساهل کردند... همه موشک‌های ایران پس از آن توسعه داده شد که اوباما توافق هسته‌ای را امضاء کرد.»

او درباره قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست تروریسم، گفت: «ما دائما فهرست سازمان‌های تروریستی را بررسی می‌کنیم. همه آنچه انجام می‌دهیم تاکتیک‌هایی هستند که ایران را به تغییر رفتار وادار می‌کنند.»

وزیر امور خارجه آمریکا درباره اوضاع سوریه نیز توضیح داد و گفت: «400 سرباز آمریکایی در سوریه می‌مانند تا با داعش و دیگر گروه‌های تروریستی بجنگند.»

مایک پمپئو درباره چشم‌انداز صلح در خاورمیانه توضیح داد: «ما خواهان زندگی با کرامت و خالی از خشونت برای فلسطینی‌ها و فرزندانشان و نوه‌هایشان هستیم... اختلافات بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها حل خواهد شد و آمریکا نیز به زودی چشم‌اندازش را اعلام خواهد کرد.»