.
.
.

خواهر عامل کشتار مسجد نور نیوزلند: برادرم شایسته مجازات مرگ است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خواهر برنتون تارانت، عامل کشتار روز جمعه 15 مارس مسجد نور منطقه کرایست چرچ نیوزلند، گفت که نمی‌تواند فیلمی که برادرش از این حادثه ثبت کرده را ببیند و او شایسته مجازات مرگ است. در حمله به دو مسجد کرایست چرچ، 50 نفر کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

خانم تارانت در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی، هنگامی که مجری برنامه از او خواست فیلم ثبت شده توسط برادرش را ببیند، گریه‌کنان گفت که نمی‌تواند این کار را بکند و افزود: «به نظرم نمی‌توانم بیش از این ببینم. این دردناک است.»

او در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت برادرش، گفت: «می‌دانم شایسته چیست. او برای کاری که کرد، شایسته مجازات مرگ است. گفتن این امر برایم دردناک است، زیرا که او عضوی از خانواده است، اما فردی که همه این بیگناهان را کشت، لذا عادلانه است که شایسته همین پایان باشد.»

برنتون تارانت، شهروند 28 ساله استرالیایی به اتهام حمله تروریستی به دادگاه فراخوانده شد و به دستور دادگاه تا پایان تحقیقات در زندان می‌ماند. او در 5 آوریل 2019 مجددا در دادگاه حضور خواهد یافت و به گفته پلیس احتمالا با اتهامات بیشتری مواجه خواهد شد.

در پی بدترین حمله تروریستی در نیوزلند، جاسدینا آردرن، نخست‌وزیر این کشور گفت که اسلحه‌های هجومی و نیمه اتوماتیک در این کشور ممنوع خواهد شد.