.
.
.

امارات کارمند خارجی خوشحال از کشتار نیوزیلند را اخراج کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک شرکت امنیتی در دبی، چهارشنبه 20 مارس اعلام کرد یک کارمند خارجی خود را که در حساب کاربری‌اش در فیسبوک نسبت به حمله تروریستی به دو مسجد در نیوزیلند ابراز خوشحالی کرده از امارات اخراج کرد.

در پی حمله تروریستی در نیوزلند به نمازگزاران 50 تن کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

شرکت «ترانس‌گارد گروپ» فعال در زمینه امنیتی با صدور بیانیه‌ای در این رابطه گفت یک کارمند خارجی خود را پیش از آن که روند اخراج وی از کشور امارات طی شود از این شرکت طرد کرده است.

گروه ترانس‌گارد افزود که کارمند مورد نظر با استفاده از نام مستعار و نشر اظهاراتی در شبکه فیسبوک نسبت به حمله تروریستی نیوزیلند ابراز شادی کرده بود.

این شرکت در بیانیه خود افزود که پس از مشخص شدن هویت اصلی این کارمند خارجی طی تحقیقات داخلی از کار برکنار و تحویل دستگاه‌های ذیربط در امارات متحده عربی شد تا او از این کشور دیپورت کنند.

شرکت گروه ترانس‌گارد در بیانیه خود جزئیات بیشتری درباره این کارمند، تابعیت و هویت او ارائه نداده است.

در این بیانیه یکی از مسئولین شرکت تاکید کرد «از سیاست قاطعانه عدم تسامح با کاربرد نامناسب شبکه‌های اجتماعی پیروی می‌کنیم و بر مبنای همان سیاست فورا به کار این شخص پایان داده و او را تحویل مقامات قضایی دادیم تا عدالت در مورد وی به اجرا درآید».

این شرکت همچنین در بیانیه‌ خود گفت که تصمیم اتخاذ شده در قبال این شخص بر اساس قوانین جرایم الکترونیک در دولت امارات متحده عربی است.