فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ایران: دخالتی در عملیات نظامی ترکیه علیه حزب کارگران کردستان نداریم

  سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه اعلام کرد که تهران و آنکارا دست به عملیات نظامی مشترکی علیه حزب کارگران کردستان «پ ک ک» در مرز مشترک دو کشور زدند اما ایران می‌گوید دخالتی در این عملیات نداشته است.

  به گزارش سایت فارسی شبکه تلویزیونی «تی آر تی» ترکیه، سویلو اطلاعاتی پیرامون آنچه «مبارزه با تروریسم» نامید در اختیار افکار عمومی قرار داد و ضمن اشاره به اینکه ساعت 8 به وقت ترکیه در مرز شرقی با ایران عملیات نظامی مشترکی بر علیه سازمان «پ ک ک» ترتیب یافته است اعلام کرد : «نتیجه را اعلام خواهیم کرد. اجازه نفس کشیدن به تروریست‌ها را نخواهیم داد.»

  از سوی دیگر خبرگزاری رسمی ایران «ایرنا» به نقل از یک «منبع آگاه» نظامی ایران تاکید کرد که «نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در این عملیات دخالتی ندارند.»

  ترکیه حزب کارگران کردستان، «پ ک ک» را تشکیلاتی تروریستی می‌نامد.

  وزیر کشور ترکیه در ادامه با اشاره به اینکه «نرم افزارهای جدیدی در پهپادها بارگذاری شده» در ادامه تهدید کرد «از این به بعد نخواهیم گذاشت تا تروریست‌ها از راه رفتن به کوه‌ها حتی سر خود را بلند کنند.»

  به گفته سلیمان سویلو: «مدتی است که با مقامات ایرانی برای ترتیب عملیات نظامی بر علیه تروریست‌های " پ ک ک " مذاکراتی انجام می دهیم.

  منبع آگاه در ستادکل نیروهای مسلح ایران عصر دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی ایرنا، اظهارداشت: «ارتش ترکیه صبح امروز عملیاتی را در مرزهای شرقی خود بر علیه گروه پ.ک.ک. آغاز کرده است.»

  وی تصریح کرد که «نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در این عملیات دخالتی ندارند.»

  این منبع آگاه که خبرگزاری رسمی ایران نام او را ذکر نکرده در ادامه گفت: «نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با هر گروهی که قصد ایجاد ناامنی در خاک کشورمان را داشته باشد، به شدت برخورد می‌کنند.»

  حزب کارگران کردستان از شاخه ایرانی خود به نام «حزب حیات آزاد کردستان» موسوم به «پژاک» حمایت می‌کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران