فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • الجبیر در واکنش به حمله تروریستی نیوزیلند: «تروریسم نه دین دارد و نه نژاد»  

  منبع: دبی-العربیه.نت

  عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه پادشاهی عربی سعودی، دوشنبه 18 مارس در واکنش به حمله تروریستی به دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند گفت: «تروریسم بی‌دین و بی‌نژاد است و نزد همه بشریت مردود است».

  به گزارش العربیه عادل الجبیر، همچنین افزود که نیوزیلند کشوری امن و مسالمت‌جو است و در‌های خود را به روی همگان باز گذاشته است و آن‌چه نخست وزیر، دولت و ملت این کشور بر زبان آوردند بهترین دلیل بر این امر است.

  طی حمله تروریستی روز جمعه گذشته به دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند 50 تن کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

  مقامات نیوزیلند، برینتون هاریسون تارنت، تبعه استرالیایی را در اتباط با این حمله به اتهام قتل به دادگاه این کشور احضار و تفیهم اتهام کردند.

  برینتون تارنت، عامل حمله تروریستی به دو مسجد در نیوزیلند روز شنبه گذشته و هنگامی که دست‌بسته و پیراهنی سفید بر تن داشت، برای تفهیم اتهام به دادگاه جنایی کرایست‌چرچ احضار شد.

  تارنت که درخواستی برای آزادی با قید وثیقه تقدیم نکرده تا زمان تشکیل دومین جلسه دادگاه در 5 آوریل آینده، در زندان خواهد ماند. مقامات پلیس گفتند که تارنت ممکن است با اتهامات دیگری نیز مواجه شود.

  جاسیندا اردیرن، نخست‌وزیر نیوزیلند، هجوم به دو مسجد در کشورش را «حمله‌ای تروریستی» خواند و آن را «بدترین حادثه کشتار دسته‌‌جمعی در تاریخ نیوزیلند» خواند.

  در پی این حادثه تروریستی که به طور زنده از سوی مهاجم در شبکه اجتماعی فیسبوک پخش شد، دولت نیوزیلند بالاترین سطح هشدار خطر امینتی را در این کشور اعلام کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران