فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزیر کابینه محمد خاتمی: رهبر ایران با استعفای جهانگیری مخالفت کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت

  وزیر تعاون کابینه محمد خاتمی، از مخالفت رهبر ایران با استعفای جهانگیری خبر داد. وی اعلام کرد که رهبر ایران این استعفا را به مصحلت کشور ندانسته است.

  علی صوفی، وزیر تعاون کابینه محمد خاتمی، طی مصاحبه ای با برنامه دست خط، شنبه 16 مارس 2019، گفت: «اعتقاد دارم اگر آقای جهانگیری از دولت بیرون بیاید بهتر است و به نفعش خواهد بود».

  وی افزود: «دولت آن اعتباری را که در جریان انتخابات سال 1396 داشت، به سرعت از دست داد و در حال حاضر، ارزیابی از محبوبیت آقای روحانی خیلی پائین و به زیر 10 درصد رسیده است».

  وی توضیح داد: «وصل شدن به چنین دولتی با چنین نارضایتی که وجود دارد جز هزینه کردن چیز دیگری ندارد و نمی‌دانم چه فایده‌ای می تواند داشته باشد».

  صوفی، با بیان اینکه تداوم همکاری با دولت به جهانگیری لطمه می‌زند بیان کرد: «در دوره دوم ریاست جمهوری، زمان مفید دولت، دو سال اول است. دو سال دوم بستن کیف‌ها و جمع و جور کردن وسایل است. نمی‌دانم برای 1400 چیزی از اعتبار جهانگیری باقی بماند یا خیر».

  وی با اشاره به گفته های جهانگیری در نداشتن اختیار حتی برای تغییر دادن منشی خود، خاطرنشان کرد: «این اختلاف، به نوعی از اختلاف میان جهانگیری و رئیس دفتر نشات می‌گرفت. حتی این خبر منتشر شد که او استعفا داد. به دنبال آن، چون رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی بود، باید اذن رهبری را هم کسب می کرد، بنابراین نامه ای به رهبری نوشت و شرایط را بیان کرد که من نمی‌توانم مفید باشم و اقتصاد مقاومتی هم پیش نمی‌رود، لذا اجازه خواست که استعفا بدهد ولی رهبری مصلحت ندید و مخالفت کرد».

  گفتنی است در 9 جولای 2018، خبرگزاری فارس در همین رابطه گزارش داد که سایت «انتخاب»، گزارشی منتشر کرد و در بخشی از آن، مدعی شد که اسحاق جهانگیری تاکنون چند بار استعفا داده که با مخالفت رئیس جمهور مواجه شده اما این بار روحانی، مخالفتی با استعفای معاون اولش نداشته است.

  این سایت، در این باره نوشت: «طبق اطلاعات واصله به «انتخاب»، جهانگیری که معتقد است هیچ کاره است و عموم اختیارات در دستان واعظی رییس دفتر رییس جمهور است، در جلسه ای با حضور روحانی و برخی مقامات دولتی، مجدداً آمادگی خود را برای استعفا قبول کرده؛ اما این بار برخلاف دفعات پیشین، رییس جمهور مخالفی نکرده و با سکوت خود، از سخنان معاون اول گذر کرده است.

  پس از انتشار این خبر، یک «منبع آگاه» در ریاست جمهوری ايران در گفت‌وگو با ایسنا، خبر استعفای معاون اول رئیس جمهوری را تکذیب کرد.

  این منبع، ضمن رد خبر سایت انتخاب از آن به عنوان «خبرسازی های دروغین و غیرواقعی و موهوم» یاد کرد که به گفته او «به امید ایجاد فضا برای انتخابات آینده، ناامید کردن مردم و حرکت در مسیر خواسته بیگانگان و آب به آسیاب دشمن ریختن» پخش می‌شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران