فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • الازهر: یورش اسرائیل به مسجدالاقصی تحریک‌کننده مسلمانان جهان است

  منبع: دبی-العربیه.نت

  دار الافتای الازهر مصر چهارشنبه 13 مارس، ضمن محکومیت یورش نیروهای اسرائیلی به صحن مسجد الاقصی، حمله به نمازگزاران و بستن درهای مسجد این اقدام را تحریک کننده احساسات مسلمانان جهان دانست.

  به گزارش خبرگزاری رویترز طی 24 ساعت گذشته درپی حمله نیروهای اسرائیلی به مسجد الاقصی 51 فلسطینی از جمله تعدادی زن و کودک بازداشت شدند.

  الازهر حمله به الاقصی را تعدی آشکار، هتک حرمت عبادتگاه‌ها، ادامه سرکوب ساکنان و مقدسات شهر قدس و تحریک احساسات مسلمانان در نقاط مختلف جهان دانست.

  الازهر بر حق کامل ملت فلسطین در حفظ کرامت انسانی، برخورداری از آزادی و حاکمیت بر سرزمین و مقدساتش تاکید کرد و از جامعه جهانی خواست تا اسرائیل را با اعمال فشار وادار به احترام به قطعنامه‌ها و منشورهای بین‌المللی کند.

  الازهر همچنین هشدار داد «جنایت‌های اسرائیل و سکوت جامعه‌ بین‌المللی در قبال آن منجر به بی‌ثباتی در منطقه و جهان خواهد شد.»

  از سوی دیگر باشگاه اسیران فلسطینی روز چهارشنبه اعلام کرد که نیروهای اسرائیلی طی 24 ساعت گذشته در یورش به مسجد الاقصی 51 فلسطینی از جمله تعدادی زن و کودک را بازداشت کردند.

  این منبع فلسطینی در بیانیه خود افزود که در بین بازداشت‌شدگان «19 فلسطینی از اهل قدس هستند که در میان آنها 7 نوجوان در رده‌های سنی متفاوت از 14 تا 18 سال به چشم می‌خورد.»

  باشگاه اسیران فلسطینی تاکید کرد که بقیه بازداشت‌شدگان از مناطق دیگر در کرانه باختری هستند.

  نیروهای اسرائیلی روز گذشته 2 شهروند فلسطینی را به ضرب گلوله در کرانه باختری کشتند و گفتند که یکی از آنها با چاقو به سربازان اسرائیلی حمله کرده است.

  دروازه‌های مسجد الاقصی که روز گذشته از سوی نیروهای اسرائیلی پس از اخراج نمازگزاران بسته شده بود، سحرگاه امروز چهارشنبه مجددا باز شد.

  این اقدام نیروهای اسرائیلی پس از اتهام فلسطینی‌ها به پرتاب بمبی به یکی از مراکز پلیس در داخل مجتمع حرم قدس شریف صورت گرفت.

  نمازگزاران روز گذشته نمازهای عصر، مغرب و شام را در خارج از دروازه‌های مسجد که تا به امروز بسته مانده، ادا کردند.

  باشگاه اسیران فلسطینی همچنین اعلام کرد که نیروهای اسرائیلی، محمد ابوطیر، نماینده شورای منحله قانونگذاری فلسطینی که سابقا هم به مدت 33 سال در بازداشتگاه‌های اسرائیل زندانی بوده را مجددا بازداشت کردند.

  ارتش اسرائیل تاکنون بیانیه‌ای در رابطه با این بازداشت‌ها صادر نکرده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران