.
.
.

یک مدیر محیط زیست در ایران به اتهام اخلاسگری دستگیر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دادستان عمومی و انقلاب مرکز سمنان، از دستگیری عباسعلی دامنگیر، مدیرکل حفاظت محیط زیست این استان به اتهام‌ ارتشا و اختلاس خبر داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، جمعه 8 مارس 2019، حیدر آسیابی، با اشاره به تحقیق و رسیدگی به پرونده یکی از مدیران کل دستگاه‌ های اجرایی استان سمنان گفت: «به دنبال دریافت گزارش اداره کل اطلاعات و پس از جمع آوری مستندها و ادله لازم، مدیرکل محیط زیست استان سمنان و یکی از معاونان وی به اتهام ارتشا و اختلاس دستگیر شدند.»

وی افزود: «با صدور قرار بازداشت موقت توسط بازپرس پرونده و پس از تفهیم اتهام‌های انتصابی، پرونده در شعبه اول بازپرسی سمنان برای تکمیل تحقیقات، در دست رسیدگی و باز است. دادستان عمومی و انقلاب سمنان یادآور شد: از رقم اختلاس و ارتشا متهمان برآورد اولیه شده و تحقیقات برای تعیین مقدار نهایی آن ادامه دارد.»

چندی پیش نیز دو کارمند اداره کل ورزش و جوانان سمنان به اتهام اختلاس بازداشت شدند. پیشتر نیز سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مهدیشهر و دو نفر از کارکنان اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان به علت تخلف‌های مالی و اداری دستگیر شده بودند.

سازمان شفافیت بین‌الملل هر سال، گزارش برداشتی را که از سطح فساد در هر کشور وجود دارد منتشر می‌کند، در میان حدودا 180 کشور بررسی شده، ایران در چند سال گذشته، اغلب رتبه‌ای نزدیک به 130 داشت.

از سوی دیگر خبرگزاری مهر در گزارشی که در مهر ماه گذشته منتشر کرد، عباسعلی دامن‌گیر، ضمن اظهار تأسف بابت تلف شدن پنج رأس گورخر در پروژه انتقال از پارک ملی توران به پارک ملی کویر، نوشت: «از تمام مردم عزیز، دوستداران محیط‌زیست و حیات‌وحش و مسئولان سازمان، رسماً عذرخواهی می‌کنیم.»

پروژه انتقال 10 رأس گور که یک نر بالغ نیز جزء آن‌ها بود با هدف زادآوری این نوع یک هفته پیش از عذرخواهی دامن‌گیر در حالی اجرا شد که پنج راس از جمله نر زادآور گروه بر اثر بی توجهی تلف شدند.

مدیرکل بازداشت شده حفاظت محیط زیست استان سمنان در آن تاریخ در بیانیه‌ای معاون خود را برکنار و او را مسئول پروژه معرفی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم