.
.
.

ویدیو.. گلوله باران بیمارستان الحدیده توسط حوثی‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شبه‌نظامیان حوثی با افزایش روند حملات خود به مراکز حیاتی در شهر الحدیده واقع در غرب یمن، فعالیت‌های نظامی خود را در این شهر تشدید کردند؛ این در حالی است که همچنان از اجرای توافق سوئد که بر عقب‌نشینی شبه‌نظامیان از بنادر و شهر الحدیده تاکید دارد، سر باز می‌زنند.

ستاد اطلاع رسانی نظامی وابسته به مقاومت مردمی هوادار دولت عبدربه منصور هادی اعلام کرد که در ساعت‌های گذشته، شبه‌نظامیان حوثی بیمارستان 22 مه و مجتمع تجاری و صنعتی اخوان ثابت را هدف حملات خمپاره‌ای و مسلسل قرار دادند؛ این در حالی است که این مراکز خالی از اهداف نظامی وابسته به مقاومت مشترک است.

بنا بر این بیانیه، این حملات، آسیب‌های بیشتری به دو مرکز غیرنظامی وارد کرد که پیشتر نیز از زمان آغاز اجرای آتش‌بس، ده‌ها بار هدف حملات شبه‌نظامیان قرار گرفته بود.

شایان ذکر است که در روزهای اندک گذشته، شبه‌نظامیان حوثی ده‌ها بار تلاش کردند خود را به محله‌های مسکونی و خیابان‌های آزاد شده از تصرف‌شان برسانند که این تلاش‌ها ناکام ماند.

تشدید اقدام‌های نظامی از سوی شبه‌نظامیان حوثی در سایه سر باز زدن از اجرای مرحله نخست توافق به دست آمده با میانجی‌گری سازمان ملل متد صورت می‌گیرد. در این مرحله توافق شده بود که از اول هفته گذشته که شبه‌نظامیان از دو بندر الصلیف و راس عیسی خارج شوند. آن‌ها اما اعلام کردند که عملیات خروج را تا آینده نامشخصی به تعویق انداخته‌اند.