.
.
.

کشته شدن ده‌ها حوثی در درگیری با قبایل منطقه کشر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بیش از 75 تن از شبه‌نظامیان حوثی طی ساعت‌های گذشته در درگیری‌های شدیدی که در مناطق قبایل حجور در جریان است، کشته و زخمی شدند.

بنا بر گزارش‌ها، فریندان قبایل حجور در پنج محور با سلسله حملات شبه‌نظامیان حوثی مقابله کردند. این مناطق در کوه جمانه واقع در جنوب بخش کشر و دره دوبع و الحدیتین در شمال شرق این بخش واقع است.

نیروهای قبایل همچنین موفق شدند یکی از تانک‌ها و تعدادی از توپخانه‌های دوربرد شبه‌نظامیان حوثی را در شرق کوه جمانه به کنترل خود درآورند.
نیروهای قبایل تاکید می‌کنند که با شدیدترین حمله شبه‌نظامیان حوثی به دو جبهه شرقی و غربی مقابله کرده و آن را در هم شکستند. این حمله بیش از 12 ساعت به طول انجامید و درگیری‌ها به کنترل کوه العصیان توسط نیروهای قبایل به پایان رسید.

منابع آگاه می‌گویند که شبه‌نظامیان تلاش کردند از راه حملات توپخانه‌ای و موشکی گسترده، به مواضع قبایل نفوذ کنند. بنا بر این منابع، شبه‌نظامیان از موشک‌های بالستیک برای بمباران روستاهای مسکونی در منطقه العبیسه استفاده کردند که به کشته شدن شماری از غیرنظامیان انجامید.

درگیری‌ها به پیشروی نیروهای قبایل در بنی شنوس و متوقف کردن پیشروی شبه‌نظامیان در کوه الجمانه و کوه العرام انجامید.

منابع می‌گویند که در نتیجه شکست‌ها و عقب‌نشینی‌ها، شبه‌نظامیان به حمله به روستاها در منطقه العبیسه با موشک بالستیک روی آوردند. در نتیجه این پرتاب موشک، تعدادی از غیرنظامیان در نتیجه انهدام منازل‌شان منهدم شدند که تعدادی از آن‌ها از آن‌ها زن و کودک هستند.