.
.
.

قبائل حجور یمن برای دومین بار یک پهپاد حوثی را سرنگون کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع یمنی گزارش کردند افراد قبیله حجور در استان حجه یمن روز جمعه اول مارس 2019 توانستند یک پهپاد حوثی را سرنگون کنند. افراد این قبیله پیش از این نیز یک هواپیمای بدون سرنشین پیکارجویان حوثی را سرنگون کرده بودند.

همزمان با درگیری‌های میدان در استان حجه، نهاد ریاست جمهوری یمن دستور اعزام 6 گردان از نیروهای ارتش ملی این کشور برای شکست محاصره‌ای که قبائل حجور را در خود گرفته، صادر کرد.

پیکارجویان حوثی در نبرد خود با نیروهای قبائل حجور در استان حجه از پهبادها استفاده می‌کند. افراد این قبائل اما توانستند کوه استراتژیک المنصوره در شرق شهرستان کشر را از حوثی‌ها بازپس گیرند. در درگیری‌های شدیدی که منجر به آزادسازی کوه المنصوره شد، ده‌ها تن از پیکارجویان حوثی کشته و زخمی شدند. کوه المنصوره که کنترل آن در حال حاضر در دست افراد قبائل است، یک بلندی استراتژیک به شمار می‌رود که به مواضع زیادی در منطقه العبسیه مشرف است. حوثی‌ها در العبسیه مستقر بودند و از آنجا به سمت مناطق حجور حمله می‌کردند.

علی المرتضی، فرمانده میدانی ارشد حوثی‌ها به همراه چند نفر دیگر به اسارت نیروهای قبائل حجور درآمد. علی المرتضی یکی از ارشدترین فرماندهان نظامی حوثی است.

در هفته‌های گذشته اغلب حملات حوثی‌ها به قبائل ناکام ماند. این حملات با هدف تسلط بر شهرستان کشر و به کارگیری موقعیت استراتژیک آن برای رویارویی با ارتش ملی یمن است. مسیری که شهرستان‌های حیران، حرض، مدیی، مستبأ و عبس را به هم مرتبط می‌کند، از شهرستان کشر می‌گذرد.

ریاست‌جمهوری یمن دستور داد 6 گردان از نیروهای ارتش ملی به منطقه اعزام شده و محاصره‌ای که قبائل حجور در آن قرار گرفته‌اند را بشکنند. این گردان‌ها در 72 ساعت از محور الغیضه تا گذرگاه مرزی الودیعه میان یمن و سعودی را بازگشایی می‌کنند تا مقدمات انتقال نیروهای نظامی به استان حجه فراهم شود.