.
.
.

ویدیو... پاکستان خلبان جنگنده سرنگون شده را به هند تحویل داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقامات پاکستانی یک خلبان هندی به نام ابهی ناندن را تحت تدابیر شدید امنیتی و با حضور مسئولانی از دو کشور، در گذرگاه مرزی واگه به هند پس داد. ناندن قبل از پس داده شدن به هند، تحت آزمایش‌های پزشکی قرار گرفته بود.

این خلبان اسیر هندی در ویدئویی که از تلویزیون پاکستان پخش شد، جزئیات حادثه سقوط هواپیما و تلاش‌هایش برای فرار و همچنین محاصره شدنش به دست ساکنان محلی را توضیح داد و با تاکید بر خوش‌رفتاری نیروهای پاکستانی گفت که نیروهای دولتی او را دستگیر و از دست ساکنان محلی نجات دادند.

ابهی ناندن روز چهارشنبه گذشته پس از ساقط شدن هواپیمایش به دست نیروی هوایی پاکستان، در بخش پاکستانی کشمیر دستگیر شد. عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان روز جمعه گفت که اسلام‌آباد تصمیم دارد برای نشان دادن حسن نیت خود، این خلبان را آزاد کند.

عمران خان در جلسه مشترک پارلمان این کشور گفت که کشورش خواهان صلح و خاموش کردن شعله آتش جنگ با هند است اما همزمان به هر دست‌اندازی به خاک این کشور با قدرت تمام پاسخ خواهد داد.

نقض حریم هوایی پاکستان از سوی جنگنده‌های هند در صبح روز سه‌شنبه به بالا گرفتن تنش میان این دو همسایه انجامد و دو طرف در مناطق مرزی اعلام آماده‌باش کردند.