.
.
.

دادستان کل ایران: تخلفات اینترنتی و کامپیوتری در ایران 300 درصد افزایش یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دادستان کل ایران افزایش جرایمی که که بستر آنها فضای مجازی است و جرایم کامپیوتری محسوب می‌شوند را در 10 ماه اخیر تا 140 درصد اعلام کرده و گفت، کلاهبرداری‌های کامپیوتری با 300 درصد رشد بیشترین جرم را در ایران رقم زده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، یکشنبه 24 فوریه 2019، «محمدجعفر منتظری» در همایش ملی «پلیس، عدالت ترمیمی و پیشگیری از جرم» در دانشکده علوم و فنون انتظامی دانشگاه علوم انتظامی امین گفت: «یکی از حرف‌ها و گلایه‌های ما به مسئولان فرهنگی و کسانی که امروز سردمدار مدیریت فضای مجازی هستند، همین است که چرا در جامعه اسلامی باید فضای مجازی ما رها باشد تا ما شاهد این همه جرم و این همه گناه در جامعه باشیم».

دادستان کل ایران تاکید کرد: «سخن من خطاب به کسانی است که می‌توانند این فضا را از آلودگی‌ها پاک نگه دارند».

منتظری، جرم و گناه را نادیده گرفتن قانون و مقرراتی دانست که اندیشمندان برای اداره یک جامعه پیشرو، در قالب قانون و مقررات تصویب و ابلاغ می‌کنند و نادیده گرفتن آن را همان جرم، گناه و تخلف اعلام کرد

دادستان کل ایران، آسیب‌ها و نابسامانی‌ها را علیرغم توانمندی‌های انسانی، طبیعی، جغرافیایی و سایر ظرفیت‌هایی که در ایران وجود دارد را نتیجه لغزش از مسیری دانست که خداوند تعیین کرده و لازمه حکومت اسلامی است.

وی خطاب به مسئولان انتظامی بیان کرد: «شما باید بتوانید به وظیفه خود آنگونه که شایسته است عمل کنید. نمی‌خواهم بگویم فساد در جامعه ما همه گیر است، اما در نظام اسلامی این مقدار فساد نیز بسیار زیاد است. ما در جامعه شاهد برخی از جرایم، آسیب‌ها و تخلفات هستیم، اما باید بررسی شود که زمینه رشد آنها چیست و گلوگاه‌ها کجاست».

دادستان کل ایران در پایان گفت: «بانک مرکزی، مسئولان اقتصادی و فرهنگی و بخش‌های مختلفی که مدیریت جامعه را عهده دار هستند اگر در جریان این امر قرار گیرند و اطلاعات لازم به آنها داده شود، چه بسا به فکر اصلاح بیشتری بیفتند.