.
.
.

محمد صلاح چقدر ثروت دارد؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

موضوع دارایی‌ها، حقوق، جوایز و درآمدهای چهره‌های سرشناس، موضوعی است که اکثر هواداران و رسانه‌های مختلف را به خود مشغول می‌کند و محمد صلاح ستاره تیم فوتبال لیورپول انگلیس و تیم ملی مصر از این قاعده مستثنی نیست. به راستی محمد صلاح چقدر ثروت دارد؟

وبگاه اکسپرس بریتانیا گزارشی درباره دارایی‌های محمد صلاح منتشر کرد و مجموع ثروت او را حدود 40 میلیون دلار برآورد کرد.

صلاح در تابستان 2017 از تیم آ.اس.روم ایتالیا به لیورپول رفت و با درخششی خیره‌کننده این تیم را پس از یک دهه به فینال جام باشگاه‌های اروپا برد. او در آن فصل بسیاری از جوایز را نیز درو کرد.

او در فصل جاری نیز به درخشش خود ادامه داد و اکنون در صدر فهرست گلزنان برتر لیگ برتر فوتبال بریتانیا قرار دارد و تیمش نیز به همراه منچسترسیتی در رده اول جدول بازی‌ها ایستاده است.

به طور طبیعی این درخشش فوق‌العاده سود مالی فراوانی نیز برای ستاره مصری به همراه داشته و علاوه بر بالا بردن قیمت قراردادش، پیشنهادات تبلیغاتی فراوانی پیش روی او گذاشته است.

قرارداد صلاح زمانی که از روم به لیورپول آمده 36.9 میلیون پوند معادل حدود 48 میلیون دلار بود. حقوق هفتگی او در آن زمان 120 هزار پوند بود. او در سال 2018 قرداد جدیدی با لیورپول امضاء کرد که تا سال 2033 معتبر است.

براساس قرارداد جدید، حقوق هفتگی محمد صلاح به 200 هزار پوند معادل 260 هزار دلار افزایش یافت. این مبلغ غیر از پاداش‌ها و جوایزی است که در طول فصل او و دیگر هم‌تیمی‌هایش دریافت می‌کنند.

صلاح با 200 هزار پوند در هفته بالاترین دستمزد را در لیورپول دارد. پس از او فیرمینیو و وان دیک قرار دارند که هر کدام هفته‌ای 150 هزار پوند حقوق می‌گیرند.

صلاح علاوه بر لیورپول با شرکت‌های مختلفی از آب‌معدنی و نوشابه گرفته تا لباس‌های ورزشی و تلفن همراه و تاکسی‌های اجاره‌ای قراردادهای هنگفت تبلیغاتی امضاء کرد.

وبگاه اکسپرس با محاسبه همه درآمدهای مختلف محمد صلاح، ثروت فعلی او را معادل 30 میلیون پوند، برابر با 40 میلیون دلار برآورد کرد.