.
.
.

سه روحانی مسئول در اداره اوقاف ایران به اتهام زمین‌خواری بازداشت شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امام جمعه لواسان از بازداشت سه مسئول اوقاف در شمیرانات و تهران به علت زمین خواری و سوءاستفاده از موقعیت شغلی خبر داد.

سعید لواسانی چهارشنبه 20 فوریه 2019، به خبرگزاری ایرنا گفت: سه مسئول اوقاف در شمیرانات و تهران به علت زمین خواری و سوءاستفاده از موقعیت شغلی بازداشت شدند.

وی افزود: سربازان گمنام امام زمان در حال بررسی پرونده مسئولان مذکور هستند.

لواسانی بیان کرد: اطلاعات تکمیلی پس از بررسی اطلاع رسانی خواهد شد.

امام جمعه لواسانات، شامگاه دوشنبه با انتشار مطلبی در حساب توئیتر خود از آغاز برخورد با فساد در لواسانات و شمیرانات خبر داده بود. شهرستان شمیرانات دارای دو بخش لواسانات و رودبار قصران در شمال و شمال شرقی تهران واقع شده است.

خبرگزاری آنا نیز در این باره گزارش کرد که سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمانی است که همواره زمینه فساد در آن مهیاست به همین دلیل نظارت بر اقدامات سازمان اوقاف امری ضروری است.

بر اساس این گزارش، زمین‌های متعددی در اطراف تهران وجود دارد که مورد بحث است و به‌عنوان مثال درباره زمین پنج هزار هکتاری در محله قلعه‌حسن‌خان که وقف امام حسین(ع) است شبهاتی وجود دارد که چقدر درآمد دارد و این درآمد به چه شکلی توزیع می‌شود، لذا دستگاه قضائی می‌تواند با ورود جدی‌تر خود به این موارد تمام شبهات را برطرف کند.

بر همین اساس، ظهر یکشنبه 17 فوریه 2019، مأموران امنیتی و قضائی تهران «غلامرضا محمدزاده» مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران را بازداشت کردند.

از طرفی یک منبع آگاه در گفتگو با خبرگزاری آنا خبر بازداشت محمدزاده را تأیید کرد، اما هنوز علت بازداشت وی توسط مأموران امنیتی اعلام نشده است.

گفتنی است، خبرها حاکی از آن است که مهدی زینلی رئیس اداره اوقاف لواسانات و رودبار قصران یکی از این سه فرد بازداشت شده است اما تاکنون هیچ منبع رسمی نام وی را به عنوان یکی از دستگیرشدگان، اعلام نکرده است.

هویت فرد سوم نیز به طور کامل نامعلوم است.